Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
Aktualności
środa, 30 listopad 2022 16:42

Jesienne spotkanie czytelnicze 

29 listopada grupę Tygryski i Żabki odwiedziły Panie z Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej: Pani Ilona Krogulec i Pani Ula Matla. Celem spotkania było zapoznanie z zawodem bibliotekarz i rozbudzenie zainteresowania książką. Na początku dzieci wysłuchały bajki „Noc w bibliotece” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii  wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Następnie Panie bibliotekarki pokazały dzieciom ciekawe pozycje książkowe które można wypożyczać w bibliotece. Były to książeczki sensoryczne, z elementami dźwiękowymi i książeczki – składanki. Na koniec Pani Ilona opowiedziała o projekcie dla przedszkolaków „Mała książka - wielki człowiek” zachęcając dzieci do odwiedzenia biblioteki razem z rodzicami oraz włączenia się do akcji promującej czytelnictwo od najmłodszych lat. Przedszkolaki zapewniły, że już niedługo zawitają do biblioteki a my już czekamy na kolejną wizytę bibliotekarzy w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

sobota, 26 listopad 2022 19:53

 

Święto Pluszowego Misia

„Czy jest duży, czy też mały,
do zabawy doskonały!”

Dziś do naszego przedszkola z każdym dzieckiem przyszedł jego pluszowy przyjaciel – miś. Obchodziliśmy wspólnie z naszymi pluszowymi gośćmi „Święto Pluszowego Misia”. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Zabawne Niedźwiadki” w wykonaniu pracowników naszego przedszkola. Potem przyszedł czas na „misiowe” taneczne pląsy i zabawy. Nie zabrakło także zagadek związanych z różnymi misiami. Jak to na każdym przyjęciu bywa, przyszedł również czas na pamiątkowe zdjęcia oraz małe misiowe „co nieco” (słodki poczęstunek). Na dzieci czekała także misiowa fotobudka. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, każda grupa wykonała pracę plastyczną, oczywiście z misiem w roli głównej. Ten dzień wywołał u dzieci i „misiów” dużo radości i uśmiechu ze wspólnie spędzonych chwil.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

piątek, 25 listopad 2022 15:29

„Tydzień supermocy przedszkolaka”

„Każde dziecko to diament.
Od nas, rodziców, najbliższej rodziny,
przyjaciół, nauczycieli zależy,
kiedy i czy stanie się brylantem.
Wspierajmy nasze dzieci, pomagajmy
Rozwijać im skrzydła, dajmy im wiarę
W siebie i swoje możliwości,
mówmy do nich, że są świetne,
że potrafią i dadzą radę.
Niech nasz świat będzie brylantowy”
Joanna Gadomska

W ostatnim tygodniu października (24-28.10.2022), w grupie delfinków i skrzatów, był realizowany projekt „Tydzień supermocy przedszkolaka”. Miał on na celu budowania poczucia własnej wartości dziecka, umożliwienie dostrzeżenia swoich mocnych stron, zalet, zainteresowań. Był to czas, w którym daliśmy dzieciom możliwość lepszego poznania siebie. Dzieci przynosiły do przedszkola wykonane we współpracy z rodzicami książeczki, plakaty, ulubione zabawki, czy też kolekcje różnych przedmiotów. Chętnie opowiadały o sobie, o rodzinie, zainteresowaniach, czy ulubionych zajęciach, potrawach itp. Po prezentacji były wykonywane pamiątkowe zdjęcia na tle rozpostartych skrzydeł. Dzieci otrzymały również pamiątkowy medal i naklejki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - delfinki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - skrzaty