Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 3 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Ogłoszenia

 • OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRZEDSZKOLA

   

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego

  im. Jana Pawła II w Suchedniowie

  ogłasza nabór dzieci w wieku 3 – 5 lat do przedszkola

  na rok szkolny 2021/2021.

   

  Nabór do przedszkola odbywa się zgodnie

  z regulaminem i harmonogramem rekrutacji.

  Wymagane dokumenty – zgodnie z regulaminem rekrutacji

  należy składać w dniach 01.03.2021 – 26.03.2021

  w sekretariacie Przedszkola Samorządowego

  im. Jana Pawła II w Suchedniowie.

   

  Zasady przyjmowania dzieci, wnioski o przyjęcie dziecka,

  oświadczenia oraz harmonogram są dostępne

  na stronie internetowej przedszkola w zakładce rekrutacja.

  Lista dzieci przyjętych

  zostanie zamieszczona na stronie przedszkola

  w zakładce rekrutacja 14.04.2021.

   

  Zapraszamy na stronę internetową przedszkola:

  www.przedszkolesuchedniow.pl

 • Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II,

  informuje że w związku z sytuacją epidemiologiczną

  związaną z COVID-19,

  wszyscy jesteśmy zobligowani do przestrzegania

  zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

  Prosimy także o informowaniu wychowawcy grupy

  lub dyrektora przedszkola o wszelkich objawach chorobowych dzieci

  oraz o nałożonych kwarantannach czy izolacjach w rodzinie.

   

    

  Dyrektor Przedszkola

                                                                              Grażyna Milanowicz

Aktualności
sobota, 27 luty 2021 18:40

Koktajl owocowy grupy 6

We wtorek 23.02.2021 r. w grupie VI odbyły się zajęcia, których bohaterami dnia były owoce egzotyczne. Głównym celem zajęć było poznanie wybranych owoców tropikalnych oraz zachęcanie dzieci do poznania nowych smaków i jedzenia owoców. Niektóre owoce dzieci znają doskonale, inne mięliśmy okazję poznać po raz pierwszy. W tym dniu dzieci bawiły się pysznie w towarzystwie owoców, dowiedziały się, że owoce są zdrowe i mają mnóstwo witamin. Rozpoznawały owoce po kształcie, kolorze i zapachu. Rozwiązywały zagadki o owocach. Największą atrakcję stanowiło własnoręczne przygotowanie „Bananowego koktajlu”. Najpierw dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na małe kawałeczki przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Następnie wrzucały pokrojone owoce do półmiska i z pomocą Pani zostały zmiksowane blenderem. Na końcu dodaliśmy jogurt naturalny.

Radości było wiele w przygotowaniu, a potem w jedzeniu. Własnoręcznie zrobiony ,,Bananowy koktajl” wyśmienicie smakował wszystkim dzieciom.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

sobota, 20 luty 2021 18:52
Międzynarodowy Dzień Kota 

W środę 17 lutego w grupie IV – starszaki wzięli udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Kota. W pierwszej części zajęć udaliśmy się na salę gimnastyczną , gdzie w skupieniu starszaki obejrzeli prezentację multimedialną na temat zwyczajów i właściwej opieki nad kotkiem. Oglądaliśmy zdjęcia najpopularniejszych ras kotów, były tez zagadki, na które straszaki udzielali odpowiedzi. Następnie przedszkolaki miały możliwość wykazać się sprawnością fizyczną podczas uczestnictwa w kilku konkurencjach sportowych: był slalom z tarczą , na której dzieciaki przenosili kłębuszki wełny, naśladowali chodzącego kota po ławeczce gimnastycznej , były ,,kocie zabawy „kłębkiem wełny, nawijanie wełny dookoła pachołków i przechodzenie pod nimi.

W drugiej części zajęć udaliśmy do naszej sali gdzie pobawiliśmy się w kodowanie na dywanie. Podczas umieszczania karteczek na macie, udało nam się zakodować czarnego kotka, którego nazwaliśmy ,,Benjamin”. Później, aby troszkę się poruszać pobawiliśmy w zabawy muzyczno-ruchowe przy piosenkach, a także wykonaliśmy ,,kocie masażyki”. Następnie usiedliśmy przy stolikach , aby wykonać przestrzennego kotka. Wszystkie kotki były słodkie i starannie wykonane. Na koniec wszystkie przedszkolaki za udział w zajęciach z okazji ,,Dnia Kota” oraz zaangażowanie i wesołą wspólną zabawę otrzymały pamiątkowy dyplom. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 
wtorek, 16 luty 2021 17:59

Poznajemy pracę kucharki

Realizując temat „Jestem samodzielny w kuchni” starszaki z grupy IV udały się do przedszkolnej kuchni, aby bliżej poznać zawód kucharki. Nasze panie kucharki opowiedziały jak wygląda codzienna praca w kuchni oraz pokazały wyposażenie i urządzenia kuchenne, które ułatwiają pracę. Duże wrażenie zrobiła na przedszkolakach wielkość garnków, misek, patelni, które Panie wykorzystują w swojej codziennej pracy. Panie kucharki zwróciły uwagę na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania bezpieczeństwa oraz czystości podczas przygotowywania posiłków.  Na podsumowanie zajęć starszaki wykonały pracę plastyczną – kucharz/kucharka. Dziękujemy naszym Paniom pracującym w kuchni za poświęcony czas oraz smaczne posiłki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć