Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 23 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip
Aktualności
piątek, 21 czerwiec 2019 13:13

Pożegnanie starszaków

"A dzisiaj już żegnamy się..."

Rok szkolny 2018/2019 przeszedł już właściwie do historii, a wraz z nim kolejne przedszkolaki pożegnały w środę 19 czerwca, mury przedszkola. Uroczystość, do której skrupulatnie przygotowywaliśmy się w ostatnich dniach, swoją obecnością zaszczyciła inspektor ds. oświaty w mieście i gminie Suchedniów pani Beata Kaszuba oraz rodzice i najbliżsi starszaków z oddziałów III i  IV. Występ artystyczny rozpoczął widowiskowy taniec polonez, podczas którego każde dziecko miało niezwykle poważną minę. W końcu to już nasi absolwenci, którzy od września rozpoczną naukę w szkole. Następnie były pożegnalne wiersze i piosenki, a także podziękowania nasycone nutką humoru skierowane do poszczególnych pracowników przedszkola. Naszych absolwentów wierszem pożegnali też przedstawiciele młodszej społeczności przedszkola Lenka Ch., Lenka P. i Jasio B. z oddziału II. Oczywiście nie mogło zabraknąć też podziękowań naszym kochanym Rodzicom, którzy poświęcając nam swój czas, aktywnie włączali się we współpracę. 

Dlatego też niejednemu łezka zakręciła się w oku, kiedy na zakończenie zabrzmiały słowa piosenki:
"Żegnaj przedszkole, nasze ukochane,
żegnajcie ławki i kochane panie.
Już odchodzimy, już nadszedł czas,
lecz przyrzekamy, że nie zapomnimy Was".

I chociaż nam wychowawczyniom, było w tej chwili rzeczywiście smutno z powodu rozstania z naszymi wychowankami, to życzymy, aby kolejny etap edukacji, który rozpoczynają przyniósł im mnóstwo satysfakcji i radości ze zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. POWODZENIA W SZKOLE

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

piątek, 21 czerwiec 2019 13:04

Programujemy z robotem Ziutkiem

Starszaki z oddziału IV, dzięki tacie Krzysia K., mogły poznać tajniki programowania. Pan Krzysztof przygotował ciekawą prezentację, dzięki której poznaliśmy m.in. czym jest programowania, kod źródłowy, bloki programistyczne, gdzie możemy wykorzystać programowanie. Wielką atrakcją okazał się robot Ziutek, z którym każde dziecko mogło uczestniczyć w grze "Misja ratowania świata". Robot potrafił też przekształcać głos dzieci w głosy zwierząt. Ogromne zainteresowanie wzbudził również Wąż Raptor, który potrafi wykrywać obiekty. Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. być może część z nich odnajdzie w sobie pasję programowania i w przyszłości będą się tym zajmować. 

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas, przygotowanie oraz przeprowadzenie tak fascynujących zajęć.

piątek, 21 czerwiec 2019 12:49

Bezpieczne wakacje

W miniony poniedziałek 17 czerwca, u progu kończącego się kolejnego roku szkolnego, przedszkolaki wszystkich oddziałów miały bardzo ciekawe spotkania z przedstawicielami służb ratunkowych. Najpierw odbyło się spotkanie z policjantami z suchedniowskiego Komisariatu Policji, natomiast później na placu przedszkolnym spotkanie z ratownikami medycznymi. Panowie policjanci przestrzegali dzieci m.in. przed spotkaniami z ludźmi nieznajomymi, przed niebezpieczeństwami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, czy spacerami i zabawami w pobliżu dróg publicznych. 

Natomiast ratownicy pokazali naszym wychowankom, że mimo swojego młodego wieku też mogą nieść pomoc poszkodowanym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uważnie przyglądały się, w jaki sposób należy wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dowiedziały się również, jak należy prawidłowo przekazać drugiej osobie nożyczki lub długopis, by nie zrobić nikomu krzywdy. Ale największą frajdą była możliwość zajęcia miejsca w karetce pogotowia oraz obejrzenia jej wyposażenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć