Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

• Kochane Babcie! Kochani Dziadkowie!

Serdecznie zapraszamy Was na uroczystość z okazji Waszego Święta,

która odbędzie się w naszym przedszkolu w następującym porządku:

21 stycznia (wtorek) godz. 9:00  grupa V

godz. 10:15 grupa VI

22 stycznia (środa) godz. 9:00  grupa II

godz. 10:15  grupa IV

23 stycznia (czwartek) godz. 9:00  grupa I

godz. 10:15 grupa III

Na spotkanie z nami gorąco zachęcamy,

dobry humor jest mie widziany.

To Wasz dzień, a dla nas jedna z ważniejszych dat,

dlatego przyjdźcie, a otrzymacie tyle buziaków, ile macie lat.

Przedszkolaki wraz z Paniami

UWAGA RODZICE GR. VII

W związku z dużą absencją dzieci w oddziale popołudniowym

uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

odbędzie się w lutym (po feriach zimowych).

Dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie.

sobota, 18 styczeń 2020 21:38

Klub Seniora „Kreatywni”

W piątek gościliśmy w przedszkolu niezwykłych gości – przedstawicielki Klubu Seniora „Kreatywni”. Celem spotkania było wzmacnianie więzi międzypokoleniowej oraz poznanie sposobów na spędzanie czasu wolnego osób starszych. Na początku Pani Danuta Grabowska oraz Anna Brzezińska opowiedziały przedszkolakom jakie mają zainteresowania oraz jak aktywnie spędzają swój czas na emeryturze. Zaprezentowały swoje prace plastyczne wykonane różnymi technikami, min: szydełkowanie, prace plastyczne z quillingu, ozdabiane np.cekinami i wstążkami bombek i wielkanocnych jajek, kwiaty z kolorowej bibuły. Podczas spotkania Pani Ania i Pani Danusia szybko nawiązały dobre relacje z dziećmi, gdyż okazało się, że mają doświadczenie w pracy z dziećmi a niektórych przedszkolaków czy ich rodziców dobrze znają. Dodatkowo włączyły dzieci do zabawy ruchowej ze śpiewem przy piosenkach, jakie znały z dzieciństwa. Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe spotkanie, słodki upominek oraz przybliżenie swoich pasji.

sobota, 18 styczeń 2020 17:31

Rodzinne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas, kiedy radość i miłość pukają do każdego z nas. To przede wszystkim czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz wspólnego kolędowania.  9 stycznia przedszkolaki razem ze swoimi rodzinami przybyły do przedszkola, by przedstawić dla swoich najbliższych Jasełka. Przedstawienie zostało przygotowane w grudniu i po raz pierwszy pokazane dzieciom i pracownikom naszego przedszkola przed Świętami Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej sali mali aktorzy przenieśli wszystkich w odległe czasy, kiedy w niewielkim miasteczku Betlejem narodził się mały Jezus. Ukochani goście tłumnie zasiedli na przedszkolnej widowni a przejęte dzieci przedstawiły tę ważną i radosną chwilę narodzenia się małego Boga. Po zakończonych Jasełkach wszyscy wspólnie, przy akompaniamencie pianina zaśpiewali znane dzieciom kolędy.

sobota, 11 styczeń 2020 10:27

Hobby naszych rodziców

W piątek średniaki z grupy II odwiedziła Pani Blanka – mama Ani, która opowiedziała przedszkolakom o swoim hobby. Po wysłuchaniu wiersza dzieci same odgadły, czym zajmuje się w wolnym  czasie nasz gość. Pani Blanka z zawodu  jest nauczycielem, a jej pasją jest  szycie zabawek, worków, torebek i ich fantazyjne ozdabianie. Na początku dzieci miały możliwość poznać fakturę różnych tkanin, z zaciekawieniem oglądały ozdoby, pomoce i materiały krawieckie wykorzystywane do pracy. Największą zabawą było poznawanie piszczałek, grzechotek, kolorowych światełek które również umieszczane są w tworzonych zabawkach. Mama Ani większość prac robi ręcznie ale także zaprezentowała maszynę do szycia, która ułatwia jej pracę. Nasz gość przygotował także zajęcia praktyczne podczas których dzieci z pomocą igły i nitki łączyły figury geometryczne. Pierwsza lekcja szycia już za nami. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Blance za interesujące spotkanie, podzielenie się swoją pasją oraz piękne, własnoręcznie wykonane upominki dla całej grupy.