Dzisiaj jest: 20 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drodzy Rodzice!

W poniedziałek 4 listopada w naszym przedszkolu,

w godzinach przedpołudniowych

będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek.

W programie:

- przedstawienie "Zaczarowanym pociągiem w świat bajek" w wykonaniu średniaków

- wesoła parada przedszkolaków w strojach ulubionych postaci bajkowych

- słuchanie bajek czytanych przez gości specjalnych

- poczęstunek od "Kota w butach"

Prosimy, aby dzieci w tym dniu przebrały się  za postacie bajkowe.

Dzieci z grupy VII przychodzą w tym dniu na godz.9.30

• sowa pasowanie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

(UWAGA: ZMIANA TERMINU UROCZYSTOŚCI)

Bo przedszkolak to jest zuch,

zuch nie byle jaki ...

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka odbędzie się:

5 listopada 2019 r. (wtorek)

oddział I godz. 9:00

oddział VI godz.10:00

6 listopada 2019 r. (środa)

oddział V godz. 9:00

oddział VII godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość

wszystkich najbliższych naszych wychowanków.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

25 października (piątek) o godz. 9:00

dzieci obejrzą przedstawienie

pt. "Hokus Pokus czaruj z nami"

w wykonaniu Krakowskiego Teatru Iluzji.

Dzieci z oddziału VII przychodzą w tym dniu na godz. 8:45

piątek, 18 październik 2019 21:33

Wycieczka przedszkolaków do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach

W piątek, 18 października, w ramach współpracy z Rodzicami oraz na zaproszenie Pana Bartosza – taty Ali, średniaki z grupy II udały się do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Na początku poznaliśmy wybrane pomieszczenia szkoły min. sekretariat, bibliotekę, recepcję, kuchnię, pokój hotelowy, oraz dowiedzieliśmy się w jakich zawodach kształcą się tu uczniowie. Następnie pod czujnym okiem Pani Teresy oraz uczniów  zamieniliśmy się w cukierników, których zadaniem było ozdabianie słodkich babeczek. Na koniec każdy przedszkolak mógł spróbować przyrządzonych przez siebie smakołyków. Następnie średniaki wzięły udział w zabawach przygotowanych przez animatorów czasu wolnego. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, szukanie skarbu. Wiele radości sprawiło wszystkim spotkanie ze specjalnym gościem – Myszką Miki. Na zakończenie każde dziecko dostało upominki oraz własnoręcznie ozdobione babeczki. Była to pierwsza lekcja w tej szkole, ale na pewno nie ostatnia.

Pedagogom oraz młodzieży ZSE składamy podziękowania za ciekawe zajęcia. Gorące podziękowania przekazujemy Panu Bartoszowi za zaproszenie, profesjonalną organizację spotkania, zaangażowanie oraz poświecony czas. Zajęcia były bardzo atrakcyjną formą dla dzieci. Wszyscy wrócili z wycieczki w fantastycznych humorach.

czwartek, 17 październik 2019 21:24

Śladami Świętego Jana Pawła II w naszym mieście

16 października, w dzień czterdziestej pierwszej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża,  starszaki z grupy IV udały się śladami patrona naszego przedszkola do miejsc w naszym mieście, które są z nim związane. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II znajdujący się przy kościele. Następnie w ciszy i skupieniu udaliśmy się na plac Kościoła, pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził naszą parafię. Tam wspólnie pomodliliśmy się a także zapaliliśmy znicze. Na placu kościelnym dzieci obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r. Po chwili zadumy przedszkolaki udały się przed  Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną, która również nosi imię Jana Pawła II. Ostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II na placu oraz w budynku naszego przedszkola - pomnika na skwerku przedszkolnym, Jodły Papieskiej  oraz kącika patrona znajdującego się w  holu. Uwieńczeniem wspomnień o Świętym Janie Pawle II było czytanie opowiadań o Jego życiu oraz śpiewanie piosenek Jemu poświęconych.

wtorek, 15 październik 2019 18:59

Jesień w parku

Październikowa słoneczna aura zachęciła dzieci z grupy II na wycieczkę do pobliskiego parku. Jest to szczególne miejsce, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, chodziły po dywanie z liści, szukały darów jesieni aby wzbogacić kącik przyrody. Czas w parku wypełniliśmy też zabawami ruchowymi.  Średniaki miały również okazję obserwować pływające po zalewie kaczki i łabędzie. W drodze powrotnej spadł na nas deszcz jesiennych liści. Z uśmiechem i śpiewem na ustach wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana.