Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
Aktualności
czwartek, 05 grudzień 2019 17:31

Muzykalny tata

W środę do grupy najmłodszej w naszym przedszkolu przybył tata Filipa z ogromnym instrumentem muzycznym, jakim jest perkusja. Niegdyś był członkiem zespołu muzycznego, a teraz oddaje się muzyce w czasie wolnym. Swoim hobby zaraził synka, który jak się okazało, całkiem dobrze radził sobie z grą na instrumencie. Wszystkie maluchy były urzeczone perkusją, a niektórzy spróbowali też swoich sił w graniu. 
Dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcenie nam czasu i pokazanie nam swojego hobby. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

czwartek, 05 grudzień 2019 17:22

Poznajemy zawody – wizyta górnika w przedszkolu

W związku z obchodzonym Świętem Barbórki gościliśmy w naszym przedszkolu emerytowanego górnika – dziadka Amelki z gr VI. Nasz gość opowiadał dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, o sposobie wydobywania węgla, o tym co oprócz węgla wydobywa się z ziemi. Mieliśmy okazję poznać galowy strój górnika, przyjrzeć się czapce górniczej, odznaczeniom, jakie dostają górnicy za wieloletnią pracę. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały wspaniałych opowieści, zadawały również pytania. Na zakończenie zaśpiewaliśmy dla naszego miłego gościa tradycyjne „Sto lat” oraz podziękowaliśmy wręczając pamiątkową laurkę.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

niedziela, 01 grudzień 2019 18:05

Poznajemy zawód fotografa

W ramach zajęć rodzice – dzieciom grupę III odwiedzil pan Michał – tata Jasia. Zajmuje się on między innymi fotografią i to właśnie zajęcie przybliżył dzieciom. Na spotkanie przyniósł aparaty fotograficzne: stary z przed trzydziestu lat i nowy – cyfrowy. Dzieci dowiedziały się, że do dawnego aparatu potrzebna była klisza, nie można było zobaczyć zdjęć na podglądzie, dopiero po ich wywołaniu. Obecne aparaty są bardzo nowoczesne. Przedszkolaki wzięły udział w sesji zdjęciowej: dziewczynki z pięknymi parasolkami, a chłopcy w kapeluszach. Dzieci zobaczyły jak przed chwilą zrobione zdjęcie drukuje się na specjalnej, przenośnej drukarce, która stopnniowo nakłada kolory na fotografię.

Spotkanie było bardzo ciekawe i przybliżyło dzieciom pracę fotografa.

Dziękujemy panu Michałowi za przybycie i za pamiątkowe zdjęcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć