Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Drodzy Rodzice!

W poniedziałek 4 listopada w naszym przedszkolu,

w godzinach przedpołudniowych

będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek.

W programie:

- przedstawienie "Zaczarowanym pociągiem w świat bajek" w wykonaniu średniaków

- wesoła parada przedszkolaków w strojach ulubionych postaci bajkowych

- słuchanie bajek czytanych przez gości specjalnych

- poczęstunek od "Kota w butach"

Prosimy, aby dzieci w tym dniu przebrały się  za postacie bajkowe.

Dzieci z grupy VII przychodzą w tym dniu na godz.9.30

• sowa pasowanie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

(UWAGA: ZMIANA TERMINU UROCZYSTOŚCI)

Bo przedszkolak to jest zuch,

zuch nie byle jaki ...

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka odbędzie się:

5 listopada 2019 r. (wtorek)

oddział I godz. 9:00

oddział VI godz.10:00

6 listopada 2019 r. (środa)

oddział V godz. 9:00

oddział VII godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość

wszystkich najbliższych naszych wychowanków.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

25 października (piątek) o godz. 9:00

dzieci obejrzą przedstawienie

pt. "Hokus Pokus czaruj z nami"

w wykonaniu Krakowskiego Teatru Iluzji.

Dzieci z oddziału VII przychodzą w tym dniu na godz. 8:45

WARSZTATY EDUKACYJNE

W środę 30 października o godz. 9:15

dzieci z grup najstarszych wezmą udział

w warsztatach edukacyjnych dotyczących

wiadomości na temat powiatu skarżyskiego

w związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą utworzenia powiatu.

Filharmonia Świętokrzyska

zaprasza przedszkolaki na koncert kameralny

31 października (czwartek) o godz. 9:40.

Dzieci z oddziału VII przychodzą w tym dniu na godz. 9:30

niedziela, 20 październik 2019 17:48

Wycieczka na pocztę gr VI

W tym tygodniu dzieci z grupy VI odwiedziły „Pocztę”. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, podczas których dzieci poznawały drogę listu od adresata do odbiorcy. Wiemy czym zajmuje się listonosz i inni pracownicy poczty oraz jak należy zachowywać się w Urzędzie Pocztowym. Będąc na poczcie wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami do naszego Przedszkola. Dużo radości sprawiło nam naklejanie znaczka i wrzucenie kartki do skrzynki. Po powrocie do przedszkola w naszej sali urządziliśmy własny „kącik pocztowy”, w którym dzieci wysyłały listy, paczki, wypełniały druczki pocztowe. Mieliśmy dużo radości ze wspólnej zabawy.

niedziela, 20 październik 2019 17:45

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę

W piątek 18 października starszaki z grupy IV wyruszyły na wycieczkę do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie. Powitali nas tam Pani Ilona oraz Pan Darek , którzy są pracownikami biblioteki. Pani Ilona opowiedziała nam i pokazała, jak wygląda karta czytelnika oraz przedstawiła zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki miały okazję poznać różne pomieszczenia biblioteki - wypożyczalnie i czytelnie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych oraz ich funkcje. Wiele radości sprawiła najmłodszym dziecięca czytelnia w której każdy znalazł sposób na spędzenie wolnego czasu. Były bajki z odgłosami zwierząt, książeczki o zwierzętach egzotycznych w ciekawej przestrzennej formie. Dzieci miały możliwość pobawić się maskotkami, oglądać książki czy rysować kolorowe obrazki. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się gry planszowe oraz edukacyjne, po które chętnie sięgały. Na koniec wizyty Pan Darek zapoznał dzieci z akcją ''Mała książka - wielki człowiek", w której udział bierze nasza biblioteka, a która skierowana jest właśnie do dzieci w wieku przedszkolnym.Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Przedszkolaki jednogłośnie obiecały ponownie odwiedzić bibliotekę i stać się pełnoprawnymi jej czytelnikami, gdyż wizyta sprawiła im wiele radości. Zadowolone wróciły do przedszkola z pamiątkowymi zakładkami, które otrzymały jako początek ich przygody z książką.

piątek, 18 październik 2019 21:33

Wycieczka przedszkolaków do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach

W piątek, 18 października, w ramach współpracy z Rodzicami oraz na zaproszenie Pana Bartosza – taty Ali, średniaki z grupy II udały się do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Na początku poznaliśmy wybrane pomieszczenia szkoły min. sekretariat, bibliotekę, recepcję, kuchnię, pokój hotelowy, oraz dowiedzieliśmy się w jakich zawodach kształcą się tu uczniowie. Następnie pod czujnym okiem Pani Teresy oraz uczniów  zamieniliśmy się w cukierników, których zadaniem było ozdabianie słodkich babeczek. Na koniec każdy przedszkolak mógł spróbować przyrządzonych przez siebie smakołyków. Następnie średniaki wzięły udział w zabawach przygotowanych przez animatorów czasu wolnego. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, szukanie skarbu. Wiele radości sprawiło wszystkim spotkanie ze specjalnym gościem – Myszką Miki. Na zakończenie każde dziecko dostało upominki oraz własnoręcznie ozdobione babeczki. Była to pierwsza lekcja w tej szkole, ale na pewno nie ostatnia.

Pedagogom oraz młodzieży ZSE składamy podziękowania za ciekawe zajęcia. Gorące podziękowania przekazujemy Panu Bartoszowi za zaproszenie, profesjonalną organizację spotkania, zaangażowanie oraz poświecony czas. Zajęcia były bardzo atrakcyjną formą dla dzieci. Wszyscy wrócili z wycieczki w fantastycznych humorach.