Dzisiaj jest: 20 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

• WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice informujemy, iż

dzieci 3 i 4letnie,

wzorem dzieci z grup najstarszych,

rano są odbierane przy wejściu do przedszkola

przez wyznaczonego pracownika.

Podobnie odbywa się to podczas wyjścia dziecka z przedszkola -

rodzic lub opiekun powinien oczekiwać na dziecko

przy drzwiach wejściowych.

niedziela, 18 październik 2020 22:11

Dzień Papieski

16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Papieski. Przedszkolaki uczciły ten dzień słuchając historii związanych z życiem Papieża Polaka, oglądały albumy i zdjęcia przedstawiające Jana Pawła II, śpiewały i słuchały pieśni związanych z jego osobą, oglądały filmy i prezentacje poświęcone życiu patrona naszego przedszkola, tańczyły do pieśni „Barka”, odwiedzały miejsca związane z Janem Pawłem II w naszym mieście, rozmawiały o Jego życiu a także wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały kąciki patrona naszego przedszkola w salach dydaktycznych. By utrwalić wiedzę o osobie Jana Pawła II zwiedzały też miejsca w przedszkolu, które są z nim związane oraz złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pomnikiem Naszego patron Jana Pawła II.

sobota, 17 październik 2020 23:19

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy w grupie IV (starszaki) - Światowy Dzień Mycia Rąk. W 2008 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała akcję, która ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk. Na początku starszaki obejrzały prezentację multimedialną na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Utrwaliliśmy schemat mycia rąk z wykorzystaniem wiersza oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Myj ręce z liskiem” a na zakończenie wszyscy wzięli udział w quizie „Prawda – fałsz”.

Akcja edukacyjna pozwoliła nam utrwalić wiedzę na temat zagrożeń płynących z braku higieny rąk, szczególenie  ważną w dzisiejszym świecie.

sobota, 17 październik 2020 20:18

Dzień Mycia Rąk w grupie maluszków

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z grupy I- maluszki. Celem obchodów Dnia Mycia Rąk jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma higiena rąk, która uchronić może przed wieloma chorobami. Zajęcia i zabawy tego dnia koncentrowały się wokół hasła,, Ręce myjemy, bo zdrowi być chcemy”. Dzień ten dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że umiejętności i nawyki należy kształtować od najmłodszych lat.

Brawo maluchy!!!

Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć