Dzisiaj jest: 9 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina

informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem

Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r.

zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego

ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

od poniedziałku 19.04.2021 r.

przedszkole będzie czynne dla wszystkich dzieci.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną przedszkole

w dalszym ciągu pracuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Prosimy o przyprowadzanie do przedszkola

wyłącznie zdrowych dzieci,

bez jakichkolwiek objawów chorobowych.

Dyrektor Przedszkola

wtorek, 27 kwiecień 2021 20:13

Konkurs „ Moja Eko – zabawka” rozstrzygnięty!

Na początku kwietnia ogłoszono w naszym przedszkolu konkurs „Moja Eko – zabawka” wykonanie eko – zabawki z surowców wtórnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne, rozbudzenie wyobraźni i fantazji, rozwijanie zdolności manualnych oraz wrażliwości estetycznej, poszerzenie współpracy między przedszkolem a rodzicami oraz sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodzicami. Na konkurs wpłynęło 39 prac z różnych grup wiekowych.

Jury w składzie: Grażyna Milanowicz - dyrektor przedszkola – przewodnicząca jury , Blanka Grudniewska i Danuta Jędrzejczyk – Piwowar – koordynatorzy konkursu, Monika Kamionka i Justyna Bera – członkowie jury postanowiło przyznać

I miejsce dla Poli Dziób oraz Marysi i Zosi Piwowarczyk.

II miejsce otrzymali Filipek Szraucner i Alicja Kostępska.

III miejsce zostało przyznane Janowi Grudniewskiemu oraz Laurze Garbala.

Jury przyznało wyróżnienia w trzech kategoriach:

w kategorii pomysłowość dla Zosi Barańskiej i Ali Prońko,

w kategorii wkład pracy uczestnika dla Marceliny Sitarskiej i Arkadiusza Białka,

w kategorii estetyka wykonania pracy przyznano Jakubowi Stępnikowi i Oliwi Pikulskiej.

Warto nadmienić, iż komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców. Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy, które

został wręczone podczas obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia.

Gratulujemy dzieciom oraz opiekunom. Ukłony i podziękowania kierujemy w stronę rodziców.

Warto nadmienić iż z prac konkursowych powstała wystawa pt. „Moja Eko – zabawka”, która przyciągała zainteresowanie wszystkich dzieci, pracowników oraz pozostałych osób.

poniedziałek, 26 kwiecień 2021 18:41

„Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć”.

Jak co roku, w dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu na dzieci czekały liczne atrakcje. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną dzięki której dowiedziały się w jaki sposób każdy z nas może dbać o naszą planetę. Obejrzały pokaz mody ekologicznej a także same wcieliły się w rolę modeli. Stroje na pokazie wykonane były z papieru, folii, plastiku, siatki. Wszystkie wyróżniały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Dalej przyszedł czas na zaprezentowanie piosenki . Kolejnym zadaniem była segregacja śmieci. Dzieci w ten sposób utrwalały kolory pojemników na odpady oraz uczyły się ich prawidłowej segregacji . Dzieci poznały również Kodeks Małego Ekologa, czyli najważniejsze informacje dotyczące ochrony środowiska tj. oszczędzanie wody, światła i segregacja śmieci. Dzieci otrzymały własne odznaki do wykonania dowolną techniką. Kolejnym etapem spotkania były pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu na Eko- zabawkę oraz nagrodzeniem wszystkich uczestników.

poniedziałek, 29 marzec 2021 07:20

Pasowanie na Przedszkolaka

"Kalendarz dziś ważną datę wskazuje,
Bo Pani Dyrektor na przedszkolaków nas pasuje,
Choć pod ciężarem ołówka się uginamy,
Wszystkim wyzwaniom na pewno sprostamy."

Takie słowa 25 marca wypowiadały przedszkolaki z Suchedniowskiego Przedszkola. To właśnie tego dnia odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka nowo przyjętych dzieci. Był to bardzo ważny i długo oczekiwany dzień dla najmłodszych wychowanków ponieważ od tej chwili wstąpiły w szeregi „prawdziwych” przedszkolaków i na pewno sprostają wszystkim wyzwania.

Niestety w tym roku ceremonia Pasowania na Przedszkolaka odbyła się w kameralnym gronie. Co nie przeszkodziło w prezentacjach artystycznych poszczególnych grup.

Dzieci prezentowały się uroczyście w strojach galowych. Bardzo długo czekały na tą chwilę, i skrupulatnie się do niej przygotowywały pod okiem swoich pań. Wreszcie nadszedł ten czas kiedy mogły zaprezentować czego dotychczas nauczyły się w przedszkolu.

Były piosenki, wierszyki, tańce jak również akompaniowanie na instrumentach. Po występach nadszedł czas na uroczyste ślubowanie. Po którym nastąpiło przyjmowanie w poczet przedszkolaków przez panią dyrektor Grażynę Milanowicz. Kolorowa kredka na ramieniu każdego malucha, przechodzącego przez specjalnie przygotowaną bramkę oznaczała, iż od tej pory są to zuchy – przedszkolaki.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało upominek oraz dyplom. Po części oficjalnej mogliśmy wspólnie miło spędzić czas na poczęstunku przygotowanym przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr.I

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. V

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. VII