Dzisiaj jest: 18 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

• PRZEDSTAWIENIE

W środę 20 listopada o godz. 9:30

dzieci obejrzą przedstawienie teatralne pt. "Magik".

Dzieci z oddziału VII przychodzą w tym dniu na godz. 9:15

DRODZY RODZICE!

W poniedziałek 25 listopada obchodzimy

w naszym przedszkolu

Święto Pluszowego Misia

Prosimy, aby w tym dniu, każde dziecko

przyniosło ze sobą z domu ulubionego pluszowego  misia.

Będą wspólne "misiowe zabawy", taneczne pląsy oraz    "misiowe małe co nieco".

W tym dniu dzieci z grupy VII przychodzą na godz. 9.45

poniedziałek, 11 listopad 2019 11:22

„Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.
Ważne, by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat.”

Polsko, kocham Cię!

W dniu 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta akademia rozpoczęła się od powitania zebranych gości, wśród których znalazła się Pani Beata Kaszuba - inspektor ds. edukacji, rodzice oraz przedszkolaki. Następnie starszaki z grupy IV przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną „Polsko, kocham Cię”, podczas której recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami. Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.
Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej, wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy udali się na plac przedszkolny, by tam punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewać wspólnie hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

środa, 06 listopad 2019 15:07

Pasowanie na Przedszkolaka

„Jestem małym przedszkolakiem,

Ale dużo już potrafię.

Ja się uczę, gdy się bawię,

Bo w zabawie jest ciekawie.”

Takie słowa piosenki mogą nucić najmłodsze przedszkolaki suchedniowskiego przedszkola. We wtorek 5 listopada, w oddziałach I i VI, oraz w środę 6 listopada, w oddziałach V i VII, odbyły się bowiem uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Były to niezwykle ważne dni dla naszych najmłodszych wychowanków, bowiem od tej chwili stały się „prawdziwymi” przedszkolakami, które „nie grymaszą i nie płaczą”. Te uroczyste chwile zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście – burmistrz MiG pan Cezary Błach oraz emerytowana wieloletnia dyrektor placówki pani Zofia Dulęba.

Dzieci w odświętnych galowych ubraniach prezentowały się bardzo uroczyście. Tak długo czekały na tę chwilę, tak długo i skrupulatnie się do niej przygotowywały pod troskliwym okiem swoich pań, aby wreszcie pokazać rodzicom oraz dziadkom, czego dotychczas nauczyły się w przedszkolu. Były piosenki, wiersze, tańce oraz akompaniowanie na instrumentach. Po zakończonych debiutanckich występach scenicznych, następował punkt kulminacyjny uroczystości, którym było przyjmowanie w poczet przedszkolaków przez panią dyrektor Grażynę Milanowicz. Kolorowa kredka na ramieniu każdego malucha, przechodzącego przez specjalnie przygotowaną bramkę oznaczała, iż od tej pory są to zuchy – przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało upominek oraz dyplom. Po części oficjalnej mogliśmy wspólnie miło spędzić czas na poczęstunku przygotowanym przez rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. I

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć gr. VI

poniedziałek, 04 listopad 2019 18:57

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek”. Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło w tym dniu spotkania z ,,Kotem w Butach’’, który u progu przedszkola witał przedszkolaków słodką niespodzianką. Następnie średniaki z grupy II zaprezentowały przedstawienie zabierając wszystkich w podróż ,, Zaczarowanym Pociągiem w świat bajek”. Po części artystycznej nastąpiła krótka prezentacja postaci bajkowych, w które wcielili się przedstawiciele rodziców z poszczególnych grup. Nie zabrakło w tym dniu zabaw przy muzyce i wesołej parady przedszkolaków. Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i dlatego na koniec udaliśmy się do swoich sal, gdzie zaproszeni rodzice w strojach bajkowych przeczytali przedszkolakom ich ulubione bajki. Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim rodzicom, za poświęcony czas, oraz pomoc w zorganizowaniu bajkowych stroi dla dzieci.