Delfinki w bibliotece
3 czerwca dzieci z grupy Delfinki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawla II w Suchedniowie. Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez panie bibliotekarki- p. Ilonę oraz p. Ulę, które opowiedziały o swojej pracy oraz zapoznały dzieci z księgozbiorem.Delfinki z dużym zainteresowaniem oglądały kolorowe książki, dowiedziały się, jak należy o nie dbać oraz jakie zasady obowiązują podczas korzystania z biblioteki. Dzieci miały również okazję zwiedzić poszczególne działy i zobaczyć, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników.Dużą atrakcją było obejrzenie teatrzyku kamishibai „ O zajączku, który nie chciał się dzielić”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat wysłuchanej historii, chętnie odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.Delfinki odwiedziły też czytelnię dla dzieci, gdzie miały okazję spędzić czas wśród książek, gier i zabawek.Dużą radość sprawiła im możliwość wspólnej zabawy dostępnymi w czytelni zabawkami. Chętnie układały klocki, grały w gry edukacyjne, kolorowały. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały również książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Wizyta w bibliotece była dla Delfinków cennym doświadczeniem i dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę oraz przekonane, że książki mogą być źródłem ciekawych przygód, inspiracji i dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.
Starszaki w muzeum im. Orła Białego
We wtorek 2 czerwca starszaki z grup Delfinki i Skrzaty wraz z e swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kam. Celem wyjazdu było poznanie historii naszego krajunoraz obejrzenie wyjątkowych eksponatów związanych wojskiem i techniką wojskową. Muzeum należy do najciekawszych placówek tego typu w regionie i posiada bogatą kolekcję sprzętu wojskowego prezentowanego również na ekspozycji plenerowej.
Już od wyjścia z autokaru dzieci nie mogły doczekać się zwiedzania. W budynku chętnie oglądały wszelkiego rodzaju broń, mundury żołnierzy z czasów wojny, czy ich odznaczenia. Jednak największe wrażenie zrobiły na nich eksponaty znajdujące się na świeżym powietrzu - człogi, samoloty, armaty, czy inne pojazdy wojskowe. Największą frajdą była możliwość wejścia do prawdziwego samolotu wojskowego i zajęcie miejsca za sterami. Podczas zwiedzania przedszkolaki miały okazję wysłuchać ciekawych opowieści o historii Polski i służbie żołnierzy. Dowiedziały się, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach z przeszłości.
Nasza dzisiejsza wycieczka była ciekawą lekcją historii. Dostarczyła emocji, odkryć i wartościowych doświadczeń. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i nowych wiadomości.
Dzień Dziecka
W poniedziałek 1 czerwca obchodziliśmy wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia wszystkim dopisywał wyśmienity humor. Przedszkolaki przybyły do przedszkola przebrane w stroje kojarzone z różnymi częściami świata. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej, gdzie dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu rodziców pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzenia. A potem był czas na prezentację wyjątkowych strojów i zabawę przy muzyce – były tańce, śpiewy i zabawa na całego. Po obiedzie wszyscy wzięli udział w korowodzie ulicami naszego miasta przy dźwiękach wesołej muzyki. Ten dzień był bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci i wzbudził u nich pozytywne emocje. Na zakończenie tego radosnego dnia każdy przedszkolak zabrał do domu słodką niespodziankę. Serdeczne podziękowania kierujemy do Aktorów – Rodziców za włożone serce, kreatywność i poświęcony czas. Dzień Dziecka możemy zaliczyć do bardzo udanych!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
