Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 14 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Bazyli, Eliza, Justyna
czwartek, 17 maj 2018 19:04

Przedszkolaki odwiedziły żołnierzy

Przedszkolaki odwiedziły żołnierzy

Środowy ranek nie rozpieszczał nas pogodą. Mimo to przedszkolaki były pełne optymizmu, a uśmiech i zaciekawienie nie znikało z ich buziek. A to wszystko za sprawą niecodziennej wycieczki, na jaką udały się wraz ze swoimi paniami oraz panią dyrektor dzieci z oddziałów IV, V, VII. Wybraliśmy się na do jednostki wojskowej na kieleckiej Bukówce. Każdy zwiedzający koszary Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych mógł poczuć się jak w wojsku. Mogliśmy zobaczyć wojskowy helikopter MI 24, który służył polskim żołnierzom na misjach w Afganistanie do niszczenia celów naziemnych i konwojowania innych statków powietrznych.  Nasze zainteresowanie wzbudziło wiernie odwzorowane stanowisko misji ONZ w Syrii, gdzie znajdują się stanowiska ogniowe i obserwacyjne, pomieszczenia socjalne oraz schron. Mogliśmy porozmawiać z żołnierzami, dowiedzieć się czym różni się służba w kraju od tej na misjach zagranicznych. Mieliśmy okazję zajrzeć do wnętrza pojazdów bojowych oraz karetki, poznaliśmy pracę sapera oraz wybrane rodzaje pocisków. Dzieci przekonały się jak dużo siły musi mieć każdy żołnierz by unieść całe swoje oprzyrządowanie. Mieliśmy również namiastkę ćwiczeń wojskowych oraz musztry, gdyż w CPdMZ trwa szkolenie młodych żołnierzy, wśród których jest wiele dziewcząt. Naszą wizytę w jednostce zakończyliśmy w Sali Pamięci, gdzie zgromadzono m.in. pamiątki przywiezione przez naszych żołnierzy z misji zagranicznych.

Wycieczka minęła nam bardzo szybko. Do przedszkola wracaliśmy w radosnych nastrojach i pełni wrażeń. Dzięki dniu otwartych koszar zobaczyliśmy to, co na co dzień dla zwykłych cywilnych obywateli jest niedostępne. Z pewnością będziemy ten dzień długo wspominać. Zwłaszcza, iż była do wspaniała lekcja patriotyzmu.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć