Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
sobota, 27 luty 2021 18:40

gr 6 koktajl owocowy

Koktajl owocowy grupy 6

We wtorek 23.02.2021 r. w grupie VI odbyły się zajęcia, których bohaterami dnia były owoce egzotyczne. Głównym celem zajęć było poznanie wybranych owoców tropikalnych oraz zachęcanie dzieci do poznania nowych smaków i jedzenia owoców. Niektóre owoce dzieci znają doskonale, inne mięliśmy okazję poznać po raz pierwszy. W tym dniu dzieci bawiły się pysznie w towarzystwie owoców, dowiedziały się, że owoce są zdrowe i mają mnóstwo witamin. Rozpoznawały owoce po kształcie, kolorze i zapachu. Rozwiązywały zagadki o owocach. Największą atrakcję stanowiło własnoręczne przygotowanie „Bananowego koktajlu”. Najpierw dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na małe kawałeczki przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Następnie wrzucały pokrojone owoce do półmiska i z pomocą Pani zostały zmiksowane blenderem. Na końcu dodaliśmy jogurt naturalny.

Radości było wiele w przygotowaniu, a potem w jedzeniu. Własnoręcznie zrobiony ,,Bananowy koktajl” wyśmienicie smakował wszystkim dzieciom.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć