Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 15 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon
sobota, 23 wrzesień 2023 19:59

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

W piątek 22 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Zgromadziliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie, skąd wyruszyliśmy w podróż pociągiem do „Ziemniaczanej Krainy”. Tam, przy ognisku czekał na nas Król   Ziemniaczanej Krainy-Marcin I. Król serdecznie nas przywitał i zaprosił do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki. Po chwili przybył kolejny gość. Król Ziemniak wraz ze swoimi pomocnikami – ziemniaczkami z grupy Tygrysków, przywitali Panią Jesień, która przy dźwiękach piosenki "Idzie jesień" z koszem pełnym darów wkroczyła do "Ziemniaczanej Krainy". Przedszkolaki przygotowały dla Pani Jesieni wspaniałe niespodzianki. Przedstawiciele poszczególnych grup, w kolorowym orszaku wyruszyli do Pani Jesieni, by wręczyć jej przygotowane dary: piękne jesienne kosze, kolorowe bukiety a nawet postać jesiennego „Skrzata”. Następnie przyszedł czas na konkursy i zabawy. Pszczółki – miały za zadanie szybciutko zebrać do kosza jak najwięcej ziemniaków. Zadaniem Smerfów, było wykopać ziemniaki z piasku. Tygryski- ćwiczyły sprawność niosąc ziemniaczki na tacy. Żabki – biegły slalomem z ziemniaczkiem w wiaderku. Skrzaty – wiozły ziemniaki taczką, slalomem. Delfinki – skakały przez hula – hop i rzucały ziemniakiem do celu. Doping wszystkich uczestników był wspaniały. Było dużo śmiechu i radości. Nawet dorośli spróbowali swoich sił w konkursie na najdłuższą obierkę z ziemniaka. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce. Towarzyszyły nam również piosenki o tematyce jesiennej, które rozbrzmiewały w "Ziemniaczanej Krainie" wprowadzając w radosny nastrój. Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła przedstawicielom grup pamiątkowe dyplomy. Następnie przyszedł czas na poczęstunek. W „Ziemniaczanej krainie” podano pyszne ziemniaczki i kiełbaski. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć