Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 24 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

maj 2023 

VII Bieg Papieski 

W dniu 22.05.2023 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w VII Biegu Papieskim, aby oddać hołd Wielkiemu Polakowi - Św. Janowi Pawłowi II - Patronowi naszego przedszkola. Oprócz dzieci w biegu uczestniczyli rodzice, nauczyciele - wychowawcy i dyrekcja przedszkola – Pani Grażyna Milanowicz. W biegu brały udział dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych. Maluchy startowały w kolejności grup wiekowych: od najmłodszych trzylatków, po starszaki. Emocje sięgały zenitu zwłaszcza wśród dopingujących. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem symbolicznych dyplomów oraz słodkich upominków.           

7bieg17bieg2

7bieg107bieg77bieg137bieg5

 7bieg47bieg87bieg11

Nasz PATRON - Jan Paweł II

Data 18 maj na stałe zapisała się na kartach historii przedszkola. Tego właśnie dnia, 16 lat temu odbyła się uroczystość nadania naszej placówce imienia Św. Jana Pawła II. Dzięki temu wydarzeniu Papież Polak stał się Patronem naszego przedszkola roztaczającym szczególną opiekę nad najmłodszym pokoleniem, kształtującym swoje serca i umysły na "suchedniowskiej ziemi". Z tej okazji starszaki z grupy IV przygotowały montaż slowno – muzyczny poświęcony patronowi i zaprezentowały go dzieciom ze wszystkich grup. Starszaki przedstawiły życipatrona przez wiersze, tańce oraz śpiew. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń „Abba Ojcze”. Aby uczcić naszego patrona każda grupa zapaliła znicz pod pomnikiem Jana Pawła II, a dzieci z grupy IV złożyły również bukiet kwiatów. 19 maja starszaki odwiedziły miejsca w Suchedniowie związane z Janem Pawłem II. Nasze przedszkole jest dumne, że ma takiego patrona.

dscf0305 20230523 1587297296dscf0313 20230523 1760829810

dscf0331 20230523 1715965791 dscf0347 20230523 1792635715

 dscf0380 20230523 1296778375dscf0499 20230523 2054808266

maj 2022

VI Bieg Papieski

W ramach obchodów Święta Patrona organizowany jest w naszym przedszkolu Bieg Papieski. 20 maja, w piątek miał miejsce już po raz szósty. Wszystkie przedszkolaki spotkały się na placu przedszkolnym, aby pokonać wyznaczoną trasę biegu. Na początku odbyła się rozgrzewka przy muzyce, a następnie grupy po kolei starowały w biegu. Uczestnikom towarzyszył gorący doping i uśmiech na twarzach. Wszyscy dzielnie się spisali, każdy biegł na miarę swoich możliwości. Najważniejsza była radość i dobra zabawa. Na mecie czekał na dzieci słodki upominek.

Na zakończenie biegu pani dyrektor Grażyna Milanowicz wręczyła przedstawicielom poszczególnych grup pamiątkowe medale.

Po odśpiewaniu i pokazywaniu dla naszego patrona pieśni „Tyś jak skała” wszyscy w dobrych humorach wrócili do przedszkola.

BIEG VI-2bieg VI -1bieg VI -3bieg VI-4bieg VI - 5bieg VI-6bieg VI-7bieg VI-8bieg VI-9

 

Dzień Patrona - 15 rocznica nadania imienia naszej placówce

18 maja w dniu urodzin papieża Polaka nasze przedszkole uczciło 15 -tą rocznicę nadania naszej placówce imienia Jan Paweł II.  Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu przedszkola w asyście gwardii papieskiej. Następnie starszaki z gr.IV przygotowały montaż słowno – muzyczny. Piękne wiersze, piosenki religijne i taniec okolicznościowy przywołały wspomnienia o naszym Świętym. Na zakończenie akademii przedszkolaki odśpiewały hymn Rodzin im.Szkół Jana Pawła II. Następnie każda grupa oddała hołd naszemu Patronowi zapalając znicze i składając kwiaty przed pomnikiem papieża na terenie naszego przedszkola. Najstarsze grupy udały się także na plac Kościoła pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził naszą parafię.  Obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r.

Jesteśmy dumni, że nasza placówka nosi imię tego wybitnego Polaka oraz wiemy, że podążając śladami Patrona w sercach przedszkolaków zawsze żywa pozostanie Jego nauka.

 

JP2 -00JP2-0JP2 -1JP2-4JP2-2JP2-4

JP2-5JP2 grupowe 2021

maj 2021

V Bieg Papieski

W czwartek 20 maja w ramach obchodów święta Patrona Przedszkola Samorządowego – Jana Pawła II, na placu przedszkolnym odbył się V Bieg Papieski, w którym uczestniczyły przedszkolaki z naszego przedszkola, ich panie oraz Pani Dyrektor Grażyna Milanowicz. Pogoda w tym dniu dopisała, więc duch sportowy nie opuszczał nikogo. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była dobra zabawa i wspaniały uśmiech na buziach sportowców. Dzieci w asyście swoich pań, rówieśników, dopingowane gromkimi brawami, w sprinterskim tempie, pokonywały wyznaczoną trasę. Na mecie czekał na wszystkich słodki upominek. Na zakończenie każda grupa otrzymała dyplom. Po odśpiewaniu piosenki ,,Jesteś Królem”, dzieci wraz ze swoimi paniami wróciły w radosnych nastrojach do przedszkola. Gratulujemy bardzo naszym przedszkolakom oraz ich paniom za zaangażowanie oraz za odwagę i hart ducha.

BIEG 1BIEG 3BIEG 11BIEG 2BIEG 7BIEG 6BIEG 4BIEG 8BIEG 9BIEG 10BIEG 5

 

Dzień Patrona

 

„Chciałbym bardzo, aby nawet na chwilę nie zgasła radość
na twarzach dzieci całego świata.” Jan Paweł II
 

18 maja  w dniu urodzin Papieża Jana Pawła II, nasze przedszkole obchodzi Dzień Patrona. Z tej okazji starszaki z gr. III przygotowały montaż slowno-muzyczny poświęcony patronowi i zaprezentowały go dzieciom ze wszystkich grup. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na galowo oraz przyozdobiły swoje stroje kotylionami w barwach papieskich. Uroczystość rozpoczął hymn przedszkola i poczet sztandarowy z gwardią papieską. Każda grupa przygotowała dla Jana Pawła II wiersz, piosenkę lub taniec. Pięciolatki chętnie wzięły udział w quizie pt. „Kilka pytań o życiu Papieża”.  Aby uczcić naszego patrona każda grupa zapaliła znicz pod pomnikiem Jana Pawła II, a dzieci z gr. III złożyły również bukiet kwiatów. W obchody naszego święta zaangażowali się także rodzice, którzy ze swoimi pociechami wykonali prace plastyczne pod hasłem „Jan Paweł II w oczach dzieci”.

Nasze przedszkole jest dumne, że ma takiego patrona.

MAJ 2019-4

 

MAJ 2019MAJ 2019-2MAJ 2019-1MAJ 2019-3

 

październik 2020

Dzień Papieski 

16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Papieski. Przedszkolaki uczciły ten dzień słuchając historii związanych z życiem Papieża Polaka, oglądały albumy i zdjęcia przedstawiające Jana Pawła II, śpiewały i słuchały pieśni związanych z jego osobą, oglądały filmy i prezentacje poświęcone życiu patrona naszego przedszkola, tańczyły do pieśni „Barka”, odwiedzały miejsca związane z Janem Pawłem II w naszym mieście, rozmawiały o Jego życiu a także wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały kąciki patrona naszego przedszkola w salach dydaktycznych. By utrwalić wiedzę o osobie Jana Pawła II zwiedzały też miejsca w przedszkolu, które są z nim związane oraz złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pomnikiem Naszego patron Jana Pawła II.

 PAPIESKI 1PAPIESKI 2PAPIESKI 4PAPIESKI 3

 

maj 2020

 

100 – LECIE URODZIN ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

- patrona naszego przedszkola

 

By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,

by prawdziwa była zawsze  słów wymowa.

O Jego wielkości i pracy codziennej,

O Jego wysiłku, miłości niezmiennej.

Dlatego co dobre i co sprawiedliwe

Co oznacza prawdę i to, co uczciwe.

Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,

wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.

Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy

bo do grona Wielkich Jan Paweł II należy.

 

Z okazji uczczenia 100 rocznicy urodzin Papieża Polaka zachęciliśmy Rodziców wraz z Dziećmi do napisania wierszy.

Przykład twóczości przedszkolaków oraz Rodziców:

Papież nasz kochany

przez Polaków uwielbiany,

przez narody szanowany,

w Suchedniowie wspominany.

Nasze przedszkole imieniem Jego nazwane

by ciągle było pamiętane,

bo my maluchy z V grupy o Papieżu pamiętamy

i bardzo Go kochamy. (Jakub Stępnik grupa V)

 

Jan Paweł II - człowiek święty

Zawsze był uśmiechnięty

Kochał nas wszystkich i wszyscy go kochali

Za jego serce i dobroć zawsze szanowali

Dziękujemy za oddane serce Twoje

Ty zawsze zostaniesz w pamięci mojej. (Adrianna Stępień grupa IV)

 

 

październik  2019

 

Śladami Świętego Jana Pawła II w naszym mieście

 

16 października, w dzień czterdziestej pierwszej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża,  starszaki z grupy IV udały się śladami patrona naszego przedszkola do miejsc w naszym mieście, które są z nim związane. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II znajdujący się przy kościele. Następnie w ciszy i skupieniu udaliśmy się na plac Kościoła, pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził naszą parafię. Tam wspólnie pomodliliśmy się a także zapaliliśmy znicze. Na placu kościelnym dzieci obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r. Po chwili zadumy przedszkolaki udały się przed  Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną, która również nosi imię Jana Pawła II. Ostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II na placu oraz w budynku naszego przedszkola - pomnika na skwerku przedszkolnym, Jodły Papieskiej  oraz kącika patrona znajdującego się w  holu. Uwieńczeniem wspomnień o Świętym Janie Pawle II było czytanie opowiadań o Jego życiu oraz śpiewanie piosenek Jemu poświęconych.

 

X.2019 nr2x.2019

 

 XIX Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę

 

10 października przedstawiciele naszego przedszkola uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół im.Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem ks.biskupa Henryka Tomasika. W jesiennym słońcu na wałach  pięknie prezentowały się sztandary placówek. Bezpośrednio po Mszy Świętej odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz list do Ojca Świętego Franciszka. Na zakończenie odśpiewany został hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wszyscy przedszkolacy, opiekunowie oraz pracownicy naszej placówki pielgrzymowali do stóp Pani Jasnogórskiej zanosząc swoje prośby i podziękowania. Nasi najmłodsi pielgrzymi byli bardzo dzielni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

PIELGRZYMKA 1PIELGRZYMKA 2

 

maj  2019

IV Bieg Papieski

 

„Sport jest radością życia, zabawą, świętem” J.P.II

W dniu 21 maja, w ramach obchodów święta Patrona Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie – Jana Pawła II, odbył się IV Bieg Papieski. Po odśpiewaniu hymnu przedszkola przy pomniku patrona mali sportowcy udali się na plac przedszkolny, rozpoczynając sportową zabawę od rozgrzewki. 

p1520930 2 20190523 1967317134 1

 

Następnie poszczególne grupy razem z wychowawcami i pozytywną energią, uśmiechem na twarzach oraz głośnym dopingiem kolegów rozpoczęli bieg wytyczoną trasą.

 

                             p1520944 2 20190523 1578424388 1p1520968 2 20190523 1436611641 1

Wszyscy sportowcy mali i duzi dotarli do mety i zostali zwycięzcami. Na mecie czekał na wszystkich słodki upominek. Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia grupowych medali oraz odśpiewaliśmy jedną z najbardziej znanych piosenek Arki Noego „Święty uśmiechnięty”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za miłą atmosferę.

 

Święty Jan Paweł II - nasz Patron

 

p1520709 20190518 1754756187

18 maja dla społeczności suchedniowskiego przedszkola to data bardzo ważna. Tego bowiem dnia przypada rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, który od 2007 roku jest naszym Patronem. W związku z tym w miniony piątek świętowaliśmy ten dzień. 

Całą uroczystość przygotowały starszaki z oddziału III,

a dla wszystkich dzieci niespodzianką była inscenizacja przedstawienia „Święty Jan Paweł II – taki ja i ty” w wykonaniu pań nauczycielek. p1520738 20190518 1211895549

Występ, utrzymany w bardzo podniosłej atmosferze, dla wielu dorosłych okazał się chwilą do przywołania wspomnień i wzruszeń.

 

           p1520763 20190518 1587780174p1520772 20190518 1297644113

p1520805 20190518 1448652155

 

Dzięki przedstawieniu dzieci mogły dowiedzieć się kim był ten Wielki Święty oraz przekonać się, iż jego życie zanim został księdzem właściwie niczym nie różniło się od życia każdego z nas. Natomiast krótki film animowany podsumował najważniejsze wiadomości z czasów Jego pontyfikatu.

 

październik 2018

 

Pielgrzymka Przedszkolaków do Częstochowy

Do tradycji naszego przedszkola, kultywowanej od wielu lat ,należą wyjazdy przedszkolaków z rodzicami do Częstochowy na spotkanie Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku spotkanie odbyło się 11 października 2018 roku, po raz 18, pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa".

Wzięło w nim udział 14 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski z 300 placówek, a także po raz pierwszy uczniowie z Białorusi.44667977444 954cc8c817 z30451948637 1bdd184d30 z

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z racji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, kulminacyjnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych pod przewodnictwem krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

Uczestnicy wypuścili w niebo ponad 300 balonów jako znak uniesienia serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi.

 
44667976974 1761fa238f z

Przedszkolaki miały też okazję do indywidualnej modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu oraz obejrzenie zabytków Jasnej Góry.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu, by realizować w życiu codziennym przesłanie naszego Patrona Jana Pawła II - ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

maj 2018

Dzień Patrona w przedszkolu

„Choć dobry Bóg, już wezwał Cię,

Choć nam bez Ciebie Janie Pawle trochę źle,

Czujemy wciąż, ze Jesteś tu,

Dlatego Tobie chcemy śpiewać w takim dniu…”

            18 maja to bardzo ważna data w kalendarium naszego przedszkola. Każdego roku w tym dniu obchodzimy święto naszego patrona Jana Pawła II. Przedszkolaki przygotowując się do tego dnia, poznają fakty i ciekawostki z życia Karola Wojtyły, odwiedzają miejsca w przedszkolu i poza nim związane z postacią Patrona. Tak też było w tym roku. Na holu korytarza została zorganizowana wystawa prac pt. „Jan Paweł II widziany oczami dziecka”, bo jak wiemy dzieci zajmowały szczególne miejsce w sercu naszego Papieża. Przed pomnikiem Patrona posadzono piękne kwiaty.

W tym szczególnym dla nas dniu wszystkie przedszkolaki oraz goście na czele z panem Burmistrzem Cezarym Błachem zgromadzili się na sali gimnastycznej by uczestniczyć w obchodach Dnia Patrona. 27336036077 f346ddee44 zUroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego w asyście halabardzistów oraz odśpiewaniem Hymnu Przedszkola. Następnie dzieci z grupy II - średniaki, zaprezentowały montaż słowno - muzyczny pt. „Z Wadowic do nieba”. Przedszkolaki poprzez recytację, śpiew i rekwizyty w formie ilustracji przedstawiły najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły.42207057921 0dbeacdc4b z

Wspólnie odbyliśmy podróż w czasie od narodzin małego Karolka w domu w Wadowicach poprzez lata szkolne, czasy, kiedy stał się duchownym - księdzem, kardynałem i głową kościoła- Papieżem Janem Pawłem II, aż po kres jego ziemskiej wędrówki. Spotkanie wzbogaciło wspólne oglądanie bajki „Skarby Jana Pawła II”. Nie mogło także zabraknąć zaśpiewania pieśni oazowej „Barka”, która na zawsze będzie nam przypominać Papieża Polaka.

       

42207057011 f6ce046bf4 z42207057511 95a42877d1 z

 

27336029667 f3f414a5a6 z

 

     Niech życie i słowa Jana Pawła II zostaną w nas i przynoszą owoce w życiu codziennym.

 

 

maj 2017

 

Obchody 10 - lecia nadania imienia

 

17 maja Wieczornica o  Patronie naszego Przedszkola

Już 10 lat minęło, od kiedy suchedniowskie przedszkole nosi imię Jana Pawła II.

9

 

 Nasze obchody rozpoczęliśmy 17 maja, Wieczornicą,8

której mottem przewodnim były ostatnie słowa naszego Papieża wypowiedziane na łożu śmierci „Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie”. 

 

3

 

 

 

Montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod okiem pań nauczycielek Justyny Bera i Moniki Kamionka, zaprezentowały dzieci z oddziałów III, IV i V.

 

 

 

Mogliśmy usłyszeć wiersze, piosenki  o naszym Patronie.

41013
1761612

 

 

Dzieci świetnie zaprezentowały także swoje umiejętności taneczne.

 5


715

 

         Uroczystość uświetnił chór Rodziców

2fg 


 

oraz absolwent przedszkola Oskar Pawelec.

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili burmistrz MiG pan Cezary Błach, przedstawiciel Rady Rycerzy Kolumba im. Jana Pawła II w Suchedniowie oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie pani Małgorzata Wiśniewska, jak również rodzice i najbliżsi naszych przedszkolaków.

1

 

 18 maja, obchodziliśmy Dzień Patrona – Urodziny Karola. 

W tym dniu udaliśmy się do kościoła parafialnego pod wezwaniem Św.Andrzeja Apostoła,

aby podczas mszy świętej dziękczynnej dziękować

za dar Jana Pawła II oraz prosić o kolejne łaski za Jego pośrednictwem.

362423

 

28Oprawę mszy pomogli nam przygotować dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola

 

                                               3134376521630 66cd33d993 z34376521290 4dbc2c8746 z

34376521410 aaf409a843 z

O oprawę muzyczną zadbał chór złożony z  dzieci, nauczycieli i rodziców, zaś grę na skrzypcach pieśni Czarna Madonna wykonała nasza absolwentka Michalina Maciejczyk.

 

 27

 

 

 

29

 

Mszę św. sprawował i słowo Boże skierował do naszej przedszkolnej społeczności proboszcz parafii Suchedniów ks. Marek Migocki.

 

3334

 

 Podczas mszy nie zabrakło sztandarów:

                             przedszkola

                                                                                                       oraz Rady Rycerzy Kolumba

2635

 

 Po mszy św. udaliśmy się pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, aby  uroczyście złożyć kwiaty i odśpiewać hymn przedszkola.32

 

 25

 33953224153 b1e49220dc z

 

 2130

 

 19 maja II Bieg Papieski

19 maja, był świętem kończącym nasze tegoroczne obchody Święta Patrona, obchodzonym na sportowo. W tym dniu zorganizowaliśmy II Bieg Papieski, w którym oprócz dzieci wzięli udział rodzice naszych wychowanków.

34696685901 63308289a6 z

Najpierw zgromadziliśmy się przed pomnikiem naszego Wielkiego Patrona, aby w radosnych nastrojach i kolorowych koszulkach wspólnie zaśpiewać piosenkę „Lolek”.

5034442490650 a1ed0faa8e z

 

Następnie na placu przedszkolnym przy dźwiękach muzyki odbyła się rozgrzewka.

33968161543 36611bc68c z33968165183 61cf493072 z

 

Później każda grupa wraz ze swoimi paniami 34442621780 5a115b75c2 z

brała udział w biegu zgodnie z wytyczoną wcześniej trasą.

 

34665562372 b529cf4779 z34829129515 18733b5fd4 z

 

34644640541 cea147c4cc z

 

 

Wszyscy walczyli dzielnie i nie było przegranych, za co otrzymaliśmy pamiątkowe medale.Na mecie każdy mógł się poczęstować słodkim „co nieco” na wzmocnienie.

 

                                               W naszym biegu wzięli  także udział pracownicy                                              

                                             przedszkola, rodzice a nawet  pan burmistrz Cezary Błach...    

33968519353 bd5306124e z

                           34789036976 6faf52565d z      

 

 

34777138625 f300e8b846 z

 

 

 

 

..i oni również otrzymali medale z rąk pani dyrektor - Zofii Dulęba.

34665666352 34908998e5 z

 

34665654902 af2c032520 z34696716081 d5f469d8ee z34665648602 d4c1ac39dc z

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam zorganizować, przeprowadzić  i być z nami w tych ważnych dla nas uroczystych  dniach.

 

 

październik 2016

 

Poznajemy Patrona

Patron 1

 

 

 

16 października to dla każdego Polaka data niezmiernie ważna. Tego dnia w roku 1978 na Stolicę Piotrową został wybrany nasz Rodak Karol Wojtyła. Wszyscy doskonale wiemy, jak niezmiernie ważny był Jego pontyfikat. I chociaż przedszkolaki znają tego Wielkiego Polaka jedynie ze zdjęć i opowiadań, to wiedzą doskonale, że jest On Patronem naszego przedszkola. Kilka zajęć w grupie V w październiku zostało właśnie Jemu poświęconych.

 

Patron 2Dzieci poznały wiele ciekawostek z Jego życia, mogły oglądać zdjęcia, albumy oraz prezentację dotyczącą Jego życia oraz działalności najpierw kapłańskiej, kardynalskiej, a w końcu papieskiej.

 

 

 

 

 

 

 

Patron 3Poznały „Barkę” – ulubioną pieśń oazową Jana Pawła II, jak również miejsca na terenie naszego przedszkola, które są Jemu poświęcone. Cały cykl zajęć był świetną lekcją historii, jak również uświadomił maluchom, że wytrwałością oraz ciężką pracą i dobrocią można dokonać wielu rzeczy. 

 

 

Patron 4Patron 5Patron 6

 

 

 

maj 2016

 

Dzień Patrona i I Bieg Papieski

 

18 maja – to dzień w którym dziewięć lat temu nasze przedszkole otrzymało imię Jana Pawła II. To również dzień urodzin papieża Polaka.

DSC 0882

W tym roku uroczystość Dnia Patrona odbyła się przed pomnikiem Wielkiego Człowieka – Św. Jana Pawła II. 

Wprowadzono sztandar w asyście „gwardii szwajcarskiej” 

DSC 0981a dzieci i pracownicy dumnie odśpiewali hymn przedszkola. Następnie nauczycielka przypomniała, gdzie znajdują się symbole poświęcone naszemu patronowi (min. tablicę z okazji nadania imienia naszej placówce, sztandar, pomnik Najlepszego Ojca Świata, jodłę papieską jako dowód wdzięczności za błogosławionego J.P.II, tablicę na pamiątkę uczczenia kanonizacji J.P.II).

 

 

 

 

Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały krótki program artystyczny. Nie zabrakło wiersza „Jan Paweł II – Wielki Człowiek”

DSC 0992 radosne i chętnie śpiewane  przez dzieci pieśni „Taki mały, taki duży”, „Jak Dawid” oraz „Skała”.DSC 1015DSC 1008

 Średniaki natomiast wykonały układ taneczny do muzyki poważnej, w którym zaakcentowały papieskie kolory (żółty i biały).  DSC 0051DSC 0052

Po uroczystej akademii odbył się I Bieg Papieski, którego celem było uczczenie kanonizacji J.P.II  oraz popularyzacja biegania jako forma aktywności ruchowej

.DSC 0190 DSC 0161DSC 0184DSC 0201

DSC 0174

Dużą pomocą wykazali się rodzice: pan Jan Markiewicz – tatuś Filipka i jednocześnie reprezentant grupy „Biegający Suchedniów”, który poprowadził poszczególne grupy od startu do mety oraz pani Paulina Gębska – mama Michasi za udokumentowanie dzisiejszego dnia.

Każda grupa została odznaczona złotym medalem a na koniec przedszkolacy wysłali symboliczne serduszka łącząc się w ten sposób z naszym patronem. DSC 0216DSC 0220

Dzień Patrona upłynął w radosnej atmosferze a słowa J.P.II „…Chciałbym bardzo, aby nawet na chwilę nie zgasła radość na twarzach dzieci z całego świata były mottem dzisiejszego dnia.

 

 

 

 

maj 2015

Śladami Jana Pawła II

 

w naszym mieście

 

       W poniedziałek 25  maja starszaki z grupy IV udały się śladami patrona naszego przedszkola do miejsc w naszym mieście, które są z nim związane. Pierwszym punktem wycieczki był Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II znajdujący się przy kościele.DSCN2444

  Następnie w ciszy i skupieniu udaliśmy się na plac Kościoła, pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził nasza parafię, by tam wspólnie pomodlić się a także złożyć kwiaty.

DSCN2449DSCN2455

 

 Na placu kościelnym dzieci obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r.

Po chwili zadumy przedszkolaki udały się do Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej, która również nosi imię Jana Pawła II. Tam dzieci mogły chwilę odpocząć w czytelni, wypożyczyć książki do wspólnego czytania w przedszkolu a także obejrzeć wystawę malarstwa pani Joanny Szydy.

DSCN2462

Ostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II na placu naszego przedszkola- pomnika patrona na skwerku przedszkolnym, Jodły Papieskiej  

DSCN2486

 DSCN2489

oraz tablicy poświęconej Ojcu Świętemu, która odsłonięta została podczas nadania imienia przedszkolu. DSCN2491