Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
środa, 01 marzec 2017 21:40

Twórca ludowy w przedszkolu

Twórca ludowy w przedszkolu

W dniu 27 lutego nasze przedszkole odwiedził twórca drewnianych zabawek ludowych Pan Włodzimierz Ciszek. Rodzinne tradycje zabawkarskie nasz gość kultywuje od swojego ojca rzeźbiarza – zabawkarza i od ponad 30 lat zgłębia tajniki wytwarzania ludowych zabawek dając radość kolejnym pokoleniom dzieci. Na spotkaniu starszaki z gr. III i IV obejrzały bogatą kolekcję drewnianych zabawek ludowych, które przykuwały ich uwagę kolorami, formą i oryginalnym kształtem: bryczki, konie na biegunach, kurki dziobiące, ptaki, owady, motyle klaskające skrzydłami, a także terkoczące koła czy anioły. Przedszkolaki chętnie bawiły się drewnianymi zabawkami, a szczególnie dużą popularnością cieszył się  koń na biegunach. Dzięki spotkaniu ze sztuką ludową, starszaki mogły zapoznać się z dawnymi tradycjami, a my wróciliśmy wspomnieniami do dzieciństwa, kiedy to właśnie takie zabawki cieszyły wszystkie dzieci.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas i przekazanie ciekawostek na temat swojej pracy z wykorzystaniem drewna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć