Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
poniedziałek, 26 kwiecień 2021 18:41

„Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć”.

Jak co roku, w dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu na dzieci czekały liczne atrakcje. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną dzięki której dowiedziały się w jaki sposób każdy z nas może dbać o naszą planetę. Obejrzały pokaz mody ekologicznej a także same wcieliły się w rolę modeli. Stroje na pokazie wykonane były z papieru, folii, plastiku, siatki. Wszystkie wyróżniały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Dalej przyszedł czas na zaprezentowanie piosenki . Kolejnym zadaniem była segregacja śmieci. Dzieci w ten sposób utrwalały kolory pojemników na odpady oraz uczyły się ich prawidłowej segregacji . Dzieci poznały również Kodeks Małego Ekologa, czyli najważniejsze informacje dotyczące ochrony środowiska tj. oszczędzanie wody, światła i segregacja śmieci. Dzieci otrzymały własne odznaki do wykonania dowolną techniką. Kolejnym etapem spotkania były pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu na Eko- zabawkę oraz nagrodzeniem wszystkich uczestników.