Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
niedziela, 23 maj 2021 16:34

Chciałbym bardzo, aby nawet na chwilę nie zgasła radość

na twarzach dzieci całego świata.” Jan Paweł II

18.05 w dniu urodzin Papieża Jana Pawła II, nasze przedszkole obchodzi Dzień Patrona. Z tej okazji starszaki z gr. III przygotowały montaż slowno-muzyczny poświęcony patronowi i zaprezentowały go dzieciom

ze wszystkich grup. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na galowo oraz przyozdobiły swoje stroje kotylionami w barwach papieskich. Uroczystość rozpoczął hymn przedszkola i poczet sztandarowy z gwardią papieską. Każda grupa przygotowała dla Jana Pawła II wiersz, piosenkę lub taniec. Pięciolatki chętnie wzięły udział w quizie pt. „Kilka pytań o życiu Papieża”.

Aby uczcić naszego patrona każda grupa zapaliła znicz pod pomnikiem Jana Pawła II, a dzieci z gr. III złożyły również bukiet kwiatów. W obchody naszego święta zaangażowali się także rodzice, którzy ze swoimi pociechami wykonali prace plastyczne pod hasłem „Jan Paweł II w oczach dzieci”.

Nasze przedszkole jest dumne, że ma takiego patrona.