Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
środa, 02 czerwiec 2021 10:44

Dzień Sportu

Przedszkolny Dzień Sportu

W poniedziałek 31 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. Pogoda od samego rana była sprzyjająca, dlatego cała impreza odbywała się na placu przedszkolnym. Dla każdej grupy były przygotowane konkurencje i zabawy sportowe, dostosowane odpowiednio do wieku oraz możliwości. Zanim przystąpiły do konkurencji, każdy złożył uroczystą obietnicę, że będzie wykonywał zadania wg zasad fair play, nie będzie płakał, gdy coś się nie uda, a jednocześnie, że będzie starał się wykonywać wszystko dokładnie i do końca. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich sił w zwinności, szybkości, refleksie, a czasami nawet mogły wykazać się sprytem. Mogły również sprawdzić swoje umiejętności współpracy z kolegą i w grupie. Na zakończenie każda grupa wiekowa z rąk pani dyrektor otrzymała pamiątkowy dyplom.