Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
czwartek, 10 czerwiec 2021 20:26

wycieczka na łąkę

WYCIECZKĘ NA ŁĄKĘ

W piękny czerwcowy dzień - 8 czerwca przedszkolaki z gr. VI wybrały się na wycieczkę na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą. Dzieci ciekawe otaczającego je świata, chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące. Przedszkolaki obserwowały owady i słuchały wydawanych przez nie dźwięków. Miały również okazje słyszeć przepiękny śpiew ptaków. Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę i zbieranie kwiatów. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników. Do przedszkola wróciliśmy z uśmiechem na buziach, słonko grzało tak, że wszyscy poczuliśmy zbliżające się lato.