Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
poniedziałek, 28 czerwiec 2021 23:21

maluchy w indiańskiej wiosce

Maluchy w Indiańskiej Wiosce

W naszym przedszkolu dzieci z najmłodszej grupy bawiły się w Indiańskiej Wiosce. Przy rozłożonym na placu przedszkolnym namiocie Tipi maluszki powitały się przy piosence „ My jesteśmy Indianami” tańcząc wokół ogniska i wydając okrzyki. Dzieci dowiedziały się gdzie mieszkali Indianie, jakie mieli zwyczaje, co jedli, w co się ubierali. Aby stać się prawowitym Indianinem, maluszki musiały pokonać specjalny tor przeszkód, w którym trzeba było wykazać się prawdziwymi indiańskimi cechami: odwagą, siłą, sprytem, walecznością i odnaleźć ukryty skarb - smakołyki. Dzielni mali Indianie wykonali też kolorowe amulety, a na twarzach przedszkolaków pojawiły się waleczne wzory.