Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
poniedziałek, 11 październik 2021 10:46

Święto Pieczonego Ziemniaka

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy
i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

W piękny październikowy dzień - 04.10.2021 dzieci z naszego przedszkola, jak co roku, zgromadziły się wraz z wychowawczyniami na placu przedszkolnym, aby wspólnie obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka oraz by powitać nową porę roku - jesień. Każda grupa prezentowała się znakomicie w kolorowych podkoszulkach a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. Do Krainy Pieczonego Ziemniaka przedszkolaków zabrali Ziemniaczek i Kartofelek. Naszym gościem specjalnym była Pani Jesień, która przybyła w orszaku prowadzonym przez koniki. Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia, to jemu były podporządkowane zabawy i konkursy. Dzieci mogły wykazać się sprawnością w zbieraniu ziemniaków do koszyczków, rzucaniu ziemniakami do skrzynki, szybkością i zwinnością podczas slalomu z ziemniakiem przenoszonym na łyżce oraz w przewożeniu ziemniaka na taczkach. Wychowawczynie mogły wziąć udział w konkursie na najdłuższą obierkę z ziemniaka. Najwięcej frajdy i radości sprawiła dzieciom zabawa tropiąca - poszukiwanie na placu przedszkolnym „Ziemniaczka - cudaczka”. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była ziemniaczana uczta. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt przedszkolaków. Kiełbaski i ziemniaki smakowały jak z najlepszej kuchni świata. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.