Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
wtorek, 12 październik 2021 21:21

Spotkanie w Leśnej Klasie

Jesienne spotkanie w "Leśnej Klasie"

Z okazji Światowego Dnia Drzewa obchodzonego 10 października, warto przypomnieć o niezwykłej roli drzew w życiu człowieka i zwierząt. W ramach tego święta oraz wzbogacenia wiadomości na temat roślinności lasu oraz zamieszkujących w nim zwierząt starszaki z gr. IV wybrały się na krótką wycieczkę do ,, Leśnej Klasy” w Nadleśnictwie Suchedniów.
W pierwszej części zajęć Pani Marta Ptak w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom informacje na temat zwierząt, które można spotkać w lesie. Przedszkolaki pogłębiły swoja wiedzę na temat wyglądu i sposobu życia zwierząt w leśnych warunkach. Dla urozmaicenia czasu spędzonego w ,,Leśnej Klasie’’, dzieciaki otrzymały od Pani Marty drewniane szablony różnych grzybków oraz zwierzątek leśnych. Starszaki z wielką ochotą zabrały się do odrysowywania szablonów.
W drugiej części zajęć udaliśmy się do jednej z tablic umieszczonej w lesie, gdzie przedszkolaki wysłuchały informacji na temat drzew iglastych, które rosną w lesie. Pani Marta w celu przybliżenia ich wyglądu , zaprezentowała dzieciom gałązki i owoce drzew iglastych.
Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe ołówki ze zwierzątkami. W podziękowaniu za otrzymane prezenty oraz ciekawe i pełne wrażeń zajęcia w ,,Leśnej Klasie” 5-latki zaprezentowały Pani Marcie wiersz i piosenkę o leśnej tematyce .
Składamy serdeczne podziękowania  babci Ewy i Mai za poświęcony czas i niesamowite opowieści o zwierzynie leśnej oraz otaczającej nas przyrodzie.