Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
poniedziałek, 18 październik 2021 17:12

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października przedszkolaki dołączyły do obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk, ustanowione przez UNICEF  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Podczas tego dnia odbyły się pogadanki w grupach na temat  zarazków, bakterii i wirusów oraz  konieczności dbania o higienę rąk.  Przedszkolaki szukały odpowiedzi  na pytanie" "Dlaczego i w jakich  sytuacjach powinniśmy myć ręce?". Wszyscy utrwalili etapy prawidłowej higieny rąk.  Mamy nadzieję,  że dzieci  zapamiętały, jak ważne znaczenie w życiu ma codzienne  mycie rąk i pewne  nawyki  należy kształować już od najmłodszych lat.