Dzisiaj jest: 16 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt
niedziela, 24 październik 2021 19:57

Wycieczka do Fabryki bombek

Wycieczka starszaków do Fabryki Bombek

19 października odbyła się wycieczka autokarowa do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wzięły w niej udział starszaki wraz ze swoimi rodzicami. Chociaż do świąt jeszcze daleko, ale my już od progu muzeum poczuliśmy klimat bożonarodzeniowy.

Podziwialiśmy choinki udekorowane w sposób charakterystyczny dla różnych stron świata, wśród których była również tradycyjna choinka staropolska. Poznaliśmy proces produkcji ozdób choinkowych. Obserwowaliśmy proces dmuchania bombek, srebrzenia, a następnie dekorowania. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji i trudu. Wspaniałą atrakcją wycieczki były warsztaty, podczas których dzieci malowały własne bombki, które zabrały sobie do domu.

Na koniec była możliwość zakupu pięknych ozdób znajdujących się w sklepie.

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.

Nadchodzące święta będą na pewno wyjątkowe, ponieważ na choinkach dzieci będą wisiały ich własnoręcznie wykonane bombki.