Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
poniedziałek, 01 listopad 2021 20:06

wiem, co zdrowe

Wiem, co zdrowe

W dniach 22-26 października 2021 przedszkolaki z grupy V poznawały tajniki dbania o zdrowie, poprzez spożywanie tzw. zdrowych produktów, nabywanie przekonania o potrzebie regularnego jedzenia odpowiedniej ilości pokarmu, kształtowanie przekonania o konieczności spożywania warzyw i owoców, jako źródła witamin niezbędnych dla zachowania zdrowia.

Przez kolejne dni poznawały składniki prawidłowej diety, w czwartek podczas zajęć dotyczących spożywania nabiały dzieci miały możliwość „dojenia krowy”, a w piątek skosztować soku z marchewki i jabłka który same przyrządziły.

Pamiętajmy, aby dbać o dietę naszych dzieci.