Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
poniedziałek, 08 listopad 2021 18:20

Wystawa jesień

Jesienne inspiracje- wystawa prac plastycznych w przedszkolu

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, która stanowi źródło inspiracji. W związku z tym pod koniec października w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa prac plastycznych, rozpoczynająca cykl wystaw związanych z porami roku. W przygotowaniu jej udział brały dzieci z grupy II oraz z grupy VII. Prace wyeksponowane zostały w holu przedszkola. Celem wystawy było budzenie u przedszkolaków inwencji twórczej oraz wrażliwości estetycznej, związanej z bogactwem przyrody jesiennej. Prace wykonywane były z różnorodnego materiału, z zastosowaniem wielu ciekawych technik plastycznych. Pojawiły się barwne rysunki drzew, liści, kasztanów, grzybów i wielu innych jesiennych skarbów. Zabawa przy rysowaniu, malowaniu i wyklejaniu dała przedszkolakom wiele radości. Zaprezentowane na wystawie dzieła są świadectwem na to, że dziecko to naprawdę "mały – wielki artysta.” I chociaż na dworze robi się coraz chłodniej, a dni są coraz krótsze, to jesienny nastrój wyczarowany przez autorów prac nie pozwala nam się smucić. Przecież jesień jest taka piękna!