Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
wtorek, 09 listopad 2021 18:38

Dzień Postaci z Bajek

Wyobraźnia jest jedyną bronią w walce z rzeczywistością. Kot z Cheshire-Alicja w Krainie Czarów

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym dniu przyszły w strojach, które kojarzą się z ulubioną postacią z bajki lub baśni. Wśród dziewczynek dominowała Elza z „Krainy Lodu” oraz inne księżniczki, natomiast chłopcy tego dnia postawili na różnego rodzaju super bohaterów (spidermanów, batmanów i aironmenów). Nie zabrakło również strażaków, policjantów czy kowbojów. Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt.”Czerwony Kapturek” w wykonaniu pracowników przedszkola. Miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami oraz w specjalnie przygotowanej ramie. W poszczególnych grupach na dzieci czekały przygotowane zadania muzyczne, plastyczne i logiczne o tematyce bajkowej. Nie obyło się również bez słodkiego akcentu. Bajkowe przebrania sprawiły, że dzień ten był bardzo radosny i kolorowy. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.