Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
piątek, 19 listopad 2021 20:24

Zdrowy Przedszkolak

Zdrowy Przedszkolak i witaminowe koktajle

Podsumowaniem tematyki „Dbamy o zdrowie” w grupie IV było spotkanie z Paniami kucharkami oraz Panią intendentką w naszej przedszkolnej kuchni. Na początku starszaki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Dowiedziały się także jak ważne jest przełamywanie niechęci do nowych potraw i próbowania nowych smaków. Na koniec dzieci zostały obdarowane słodką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy Paniom kucharkom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

Po wizycie przedszkolaków w kuchni  postanowiliśmy zrobić własny witaminowy koktajl. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu- blenderem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Następnie dziewczynki pokroiły potrzebne owoce a chłopcy zostali zaangażowani w pomoc podczas blendowania wszystkich składników. Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Okazało się, że dzieci chętnie delektowały się smakiem koktajlu  oraz dzieliły się wrażeniami smakowymi. Utrwalaliśmy przy tym  korzyści, jakie niesie ze sobą spożywanie owoców i warzyw.  To były wyjątkowo smaczne zajęcia!