Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
poniedziałek, 17 styczeń 2022 17:43

Poznajemy pracę leśnika

Dnia 07.01.2022r. przedszkolaków z grupy V odwiedził niezwykły gość: pan leśnik Roman Noworycki. Na początku spotkania pan Roman zaprezentowała dzieciom swój mundur a następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, wilka, wiewiórki, łosia) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pan Roman przyniósł ze sobą bardzo ciekawy instrument  róg parforce, o którym opowiedział, zaprezentował a następnie dał koncert.

Podczas spotkania pan leśnik zadawał przedszkolakom wiele pytań i zagadek, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. W nagrodę otrzymaliśmy słodką nagrodę.

Na koniec spotkania wspólnie udaliśmy się na plac przedszkolny aby zawiesić wcześniej przygotowane przysmaki dla ptaków i wsypać nasiona oraz ziarna do karmnika.

Serdecznie dziękujemy panu Romanowi za wizytę.