Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
niedziela, 13 luty 2022 16:49

Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, które lubią zarówno dorośli jak i dzieci. Dlatego, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie z ogromną radością włączyły się w obchody Światowego Dnia Pizzy - w środę, 9 lutego.Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić.Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Tego dnia nie zabrakło konkurencji, zagadek oraz zabaw tanecznych przy muzyce. A po zabawach był również czas na degustację! Na sam koniec przedszkolaki wykonały różne prace plastyczne związane z pizzą. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.