Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
wtorek, 22 luty 2022 21:13

Warsztaty pszczelarskie

„Pszczoły – nasi mali przyjaciele” – warsztaty

W czwartek w naszym przedszkolu gościliśmy pana pszczelarza. Dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki z życia pszczół w ulu. Dowiedzieliśmy się jak pracuje pszczelarz. Dzieci w profesjonalnych przebraniach bartników, wraz z mistrzem pszczelarstwa przedstawiły pracę przy ulu, z użyciem typowych akcesoriów pszczelarskich. Wiemy już jak wybiera się miód z ula, co to jest wosk pszczeli, czym się różni matka ,,królowa" od zwykłej robotnicy. Atrakcją spotkania była prezentacja prawdziwej, żywej rodziny pszczelej w szklanym ulu. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały świeczki z pszczelego wosku. Warsztaty były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla przedszkolaków, które z uwagą i zainteresowaniem obserwowały pszczeli świat.