Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
czwartek, 03 marzec 2022 21:39

Zapusty

Zapusty w Przedszkolu

Tradycją naszego przedszkola są obchody Tłustego Czwartku, nazywanego również Zapustami. W barwnych strojach, z elementami ludowymi przedszkolaki zebrały się na sali gimnastycznej. Na początku obejrzały tam przedstawienie w wykonaniu nauczycieli „Pączki

i faworki u babci Honorki” . Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. A nastepnie spotkali się z członkami regionalnego zespołu piesni i tańca „Skokotliwi”, działającego

w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach. Goście zaprezentowli przedszkolakom fragmenty pieśni i tańców ludowych.

Dzieci brały także udział w zabawach i konkursach, wspólnie spiewały piosenki o tematyce ludowej. Uroczystość zakończyła się Korowodem Zapustowym oraz zabawa taneczną „na ludową nutę”. W salach czekały na dzieci słodziutkie pączki.

Ten dzien był okazją do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia oraz kultywowania tradycji i zwyczajow ludowych.