Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
niedziela, 10 kwiecień 2022 17:23

Wycieczka na pocztę gr.IV

Wycieczka starszaków do Urzędu Pocztowego

W piątek 8 kwietnia 5-latki z gr.IV wybrały się na pocztę, aby wysłać własnoręcznie zrobione kartki wielkanocne do swoich bliskich. Starszaki miały również okazję poznać pracę urzędników pocztowych oraz funkcje pomieszczeń i wyposażenie urzędu pocztowego.  Przedszkolaki poznały logo poczty polskiej oraz drogę listu i paczki zanim dotrą do adresata. Dzieci z  zaciekawieniem słuchały informacji przekazywanych przez pracownika poczty, tym bardziej, że w dobie internetu, telefonów komórkowych i portali społecznościowych coraz rzadziej odwiedzamy takie miejsca. Wycieczka na pocztę była także okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za umożliwienie dzieciom zwiedzania poczty od "kuchni", za ciekawą lekcję, za uśmiech i życzliwość. A Pani Ani – mamie Ali za okazaną pomoc.