Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
wtorek, 03 maj 2022 17:50

Wycieczka Nadleśnictwo Kielce

Wycieczka do Nadleśnictwa

W dniu 29 kwietnia dzieci z grupy IV i VI miały możliwość uczestniczyć w ciekawych warsztatach  edukacyjnych  realizowanych w siedzibie Nadleśnictwa Kielce oraz w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Celem wycieczki były wzbogacenie wiadomości na temat środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych słuchając opowieści na temat lasu i jego mieszkańców. Dzieci aktywnie udzielały odpowiedzi na pytania Pani Ani i Weroniki oraz perfekcyjnie wykonały przygotowane zadania. Zwiedziły również kompleks „Ośrodek Edukacji Leśnej”, w którym była efektowna wystawa dotycząca zagrożeń lasu i gospodarki leśnej a także obejrzały ekspozycję i słuchały informacji na temat przyrody lokalnej i charakterystycznej dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska". Ciekawą niespodzianką na terenie kieleckiego Nadleśnictwa było spotkanie z jeżykiem Tuptusiem oraz wiewióreczkami Basią i Świrką. Radość dzieci była ogromna. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę Małego Ekologa. Dzięki ciekawym warsztatom dzieci  będą świadomie chroniły przyrodę i dbały o nią. Na koniec spotkania przedszkolaki  otrzymały wspaniałe upominki.

Dziękujemy Pani Ani – mamie Marysi oraz Pani Weronice za urozmaicone formy zajęć przyrodniczo-leśnych, prezenty oraz miłą i przyjazną atmosferę.