Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław
niedziela, 08 maj 2022 15:36

Przedszkolaki w OSP Suchedniów

4 maja przypada uroczystość świętego Floriana, który jest patronem strażaków i straży pożarnej. W związku z tym nasze przedszkole wybrało się w miniony czwartek do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie. Nasza wizyta była możliwa dzięki uprzejmości strażaków tutaj służących Piotra Spadło, Mateusza Spadło, Macieja Miernika, Jana Kozłowskiego, Michała Hutnikiewicza. Dzieci miały okazję poznać z bliska sprzęt ratowniczo - gaśniczy, pojazdy i wyposażenie strażackie. Przekonały się, że praca strażaka jest niezmiernie odpowiedzialna, ale niesie wiele niebezpieczeństw i nie należy do łatwych. Strażak Mateusz w bardzo przystępny sposób prezentował urządzenia niezbędne do akcji. Opowiadał, jak wygląda przygotowanie oraz ubiór strażaka gotowego do wyjazdu na akcję. Ogromną frajdą dla dzieci była możliwość założenia kasku, wejścia do samochodów oraz lanie wodą z prawdziwego węża strażackiego.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP za możliwość wycieczki do remizy, bardzo miłe przyjęcie naszych wychowanków, poświęcony nam czas, a jednocześnie ciekawą lekcję na temat ich pracy. Życzymy wielu sukcesów, zdrowia i wytrwałości w niesieniu pomocy.