Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
środa, 18 maj 2022 21:13

Uroczystość Dnia Patrona

"Wy jesteście moją nadzieją..."
                                  Jan Paweł II

18 maja w dniu urodzin papieża Jana Pawła II nasze przedszkole uczciło Dzień Patrona. Dokładnie tego dnia mija 15 lat od kiedy nasza placówka otrzymała imię Ojca Świętego - papieża Polaka. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu przedszkola w asyście gwardii papieskiej. Następnie starszaki z gr.IV przygotowały montaż słowno – muzyczny. Piękne wiersze, piosenki religijne i taniec okolicznościowy przywołały wspomnienia o naszym Świętym. Na zakończenie akademii przedszkolaki odśpiewały hymn Rodzin im.Szkół Jana Pawła II. Następnie każda grupa oddała hołd naszemu Patronowi zapalając znicze i składając kwiaty przed pomnikiem papieża na terenie naszego przedszkola. Najstarsze grupy udały się także na plac Kościoła pod tablicę poświęconą Janowi Pawłowi II, który jako metropolita krakowski odwiedził naszą parafię.  Obejrzały również Dąb Papieski wyhodowany z nasion poświęconych przez Ojca Świętego w 2004 r. i posadzony dla uczczenia pontyfikatu papieża Polaka w 86 rocznicę jego urodzin w 2006 r.

Jesteśmy dumni, że nasza placówka nosi imię tego wybitnego Polaka oraz wiemy, że podążając śladami Patrona w sercach przedszkolaków zawsze żywa pozostanie Jego nauka.

WYSTĘP GR. IV CZ. 1

WYSTĘP GR. IV CZ. 2