Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław
wtorek, 14 czerwiec 2022 21:58

Spotkanie z poetką

Spotkanie z poetką – panią Elżbietą Jach

13 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z poetką - panią Elżbietą Jach, zorganizowane w ramach realizowanego przez nas Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci miały okazję wysłuchać pięknych, zabawnych i pouczających wierszy czytanych przez naszego gościa. Pani E. Jach w swoim dorobku oprócz poezji dziecięcej ma również utwory pisane prozą, jak np. „Opowieści Batona” – zbiór humorystycznych opowiadań z życia pieska rasy jamnik. Dowiedzieliśmy się, że zarówno wiersze, jak i opowiadania inspirowane były codziennym życiem oraz wspomnieniami z dziecięcych lat. Poznaliśmy również etapy powstawania książki oraz utrwalaliśmy nazwy zawodów ludzi, pracujących przy tworzeniu książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów. Kilkoro zakupiło nawet książki z dedykacją naszego gościa. Na koniec mieliśmy również czas na pamiątkowe zdjęcia i podziękowania za wspaniale spędzony czas.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć