Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
środa, 19 październik 2022 17:49

Delfinki robią sałatkę owocową

Pyszne witaminki - delfinki robią sałatkę owocową.

Starszaki z grupy delfinków własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Okazało się, że świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Sałatka tym bardziej dzieciom smakowała, gdyż czuły satysfakcję z własnej pracy. Przedszkolaki wiedzą, że w owocach i warzywach znajduje się wiele witamin, które odgrywają ważną rolę dla naszego organizmu.