Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
wtorek, 25 październik 2022 20:54

Filharmonia w przedszkolu

Spotkanie z muzykami Filharmonii - "Muzyka irlandzka. Leprechaun w poszukiwaniu skarbu"

W dniu 24 października rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej,  którzy na początek  zaprosili nas na koncert pt. "Muzyka irlandzka. Leprechaun w poszukiwaniu skarbu". Podczas występu dowiedzieliśmy się wiele informacji, m.in. na temat celtyckiej muzyki, instrumentów oraz zwyczajów. Poznaliśmy budowę oraz brzmienie instrumentów takich jak: dudy, irlandzkie flety, akordeon. Chętne dzieci zatańczyły taniec do figur zaprezentowanych przez prowadzącą Panią Agnieszkę Nowak -Zagórę. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gorącymi brawami.