Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
środa, 02 listopad 2022 20:10

Code Week 2022

Europejski Tydzień Kodowania u Tygrysków

W październiku grupa „Tygryski” dołączyła do ogólnoeuropejskiej akcji "Code Week 2022" czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. „CodeWeek" to społeczna inicjatywa organizowana każdego roku i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko spędzanie czasu przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi oraz umiejętności matematycznych. Przedszkolaki wzięły udział w wydarzeniach offline i wykonały 3 działania o następujacej tematyce: "Jesienne dary” – układanie rytmów z wykorzystaniem materiału przyrodniczego”, „Emocje – gra sudoku” oraz „Jesienne kolorowe liście” - układanie według określonego kształtu i koloru. Poprzez wspólne zabawy w kodowanie już od najmłodszych lat możemy uczyć dzieci programowania, a przy tym miło spędzać czas.

Za aktywny udział w Europejskim Tygodniu Kodowania grupa Tygryski uhonorowana zostało specjalnym certyfikatem.