Dzisiaj jest: 1 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad
środa, 09 listopad 2022 17:47

Filharmonia - 08.11.22

Filharmonia w przedszkolu

Dziś odwiedzili nas muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej z programem pt. "Piękna nasza Polska cała". Z okazji zblizającego się Święta Niepodległości mogliśmy posłuchać muzyki polskich kompozytorów żyjacych w czasach zaborów  min. "Przybyli Ułani", "Pierwsza Kadrowa".  Nasi przedszkolacy mieli doskonałą  okazję poznać instrumenty dęte blaszane: trąbka, puzon, jak również posłuchać ich barwy i  dźwięków.   Były również zagadki muzyczne dotyczące polskich tańcy narodowych: polonez, krakowiak, kujawiak, mazur i oberek. Wizyta gości była wspaniałą  lekcją patriotyczną.