Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
środa, 16 listopad 2022 17:32

Wycieczka do Nadleśnictwa

Przedszkolaki z wizytą w Nadleśnictwie Suchedniów

W dniu 14 i 16 listopada dzieci z grup: „Tygryski” i „Skrzaty” odwiedziły Nadleśnictwo w Suchedniowie. Przedszkolaki spotkały się z panią Anną Wojkowską-Klata, która opowiedziała im o przygotowaniach zwierząt do zimy. Na prezentacji multimedialnej obejrzały leśne zwierzęta i dowiedziały się, że niektóre z nich gromadzą zapasy na zimę, inne zapadają w sen zimowy a jeszcze inne zmieniają futro na grubsze i jaśniejsze. Pani Ania opowiedziała również, jak leśnicy dokarmiają zwierzęta w paśnikach, o tym, że przedszkolaki też mogą dokarmiać ptaki ale muszą pamiętać żeby nie karmić ich chlebem. Dzieci na karcie pracy odszukały w labiryncie i zaznaczyły kredkami drogę jelenia do paśnika. Z przygotowanych ziaren, nasion i smalcu wykonały kule, którymi będą dokarmiać ptaki w ogrodzie przedszkolnym.

Dziękujemy Nadleśnictwu i pani Ani za ciekawą lekcję przyrody.

Grupa Tygryski w Nadleśnictwie

Grupa Skrzaty w Nadleśnictwie