Dzisiaj jest: 29 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł
niedziela, 19 luty 2023 12:01

Dzień Kota

17 lutego obchodzony jest „Światowy Dzień Kota”, pomysł utworzenia tego święta wziął się z chęci uwrażliwienia ludzi na los bezdomnych zwierząt oraz niesienia pomocy kotom. 4-latki z grupy Tygryski ten dzień wykorzystały na organizację zabaw, gdzie tematem przewodnim były koty. Z wielką ochotą upodobniły się do czworonożnych przyjaciół poprzez założenie opasek z uszami i wymalowanie na swoich twarzach pięknych nosków i wąsików. Na początku dzieci poznały kocie zwyczaje, dowiedziały się co koty lubią i jak o nie dbać. Następnie wzięły udział w wesołych „kocich zabawach”: „Kocie polowanie”, „Czym karmić kotka?”, „Policz wąsiki kotka”, „Kocie grzbiety”, „Kotek na płotku”. Nie zabrakło zabawy muzycznej do piosenki „ My jesteśmy małe kotki” oraz zabawy paluszkowej. Wspólne „kocie zabawy” zakończyła praca plastyczna – przedszkolaki wykonały zakładkę do książki z wizerunkiem kota. W tym szczególnym dniu warto poświęcić swojemu pupilowi czas, okazując mu swoje zainteresowanie i miłość.