Dzisiaj jest: 17 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
poniedziałek, 06 marzec 2023 10:02

"Ruch to zdrowie" - gimnastyka pszczółek

„Ruch to zdrowie” – gimnastyka pszczółek

Aktywność fizyczna spełnia bardzo ważną funkcję w rozwoju dziecka. Kształtuje organizm i jego funkcje, wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. Przez ruch i własną aktywność dziecko kształtuje samodzielność, rozwija pamięć i uwagę. Dodatkowo dziecko w naturalny sposób uczy się pokonywania trudności i kontroli swoich emocji, osiągając pierwsze sukcesy czy porażki. Aktywność fizyczna wiąże się również z powstawaniem relacji z innymi dziećmi. Już od 3-latków prowadzone są z dziećmi ćwiczenia gimnastyczne. W piątek w grupie „Pszczółek” było troszkę inaczej .Ćwiczenia gimnastyczne zaplanowane zostały po raz pierwszy w strojach gimnastycznych. Podpisany, zapakowany w woreczek strój, maluszki przyniosły do przedszkola.. Tego dnia po raz pierwszy zakładały przyniesione stroje gimnastyczne. Dla takiego malucha to prawdziwe wyzwanie, poradziły sobie świetnie. Ćwiczenia rozpoczęły od rozgrzewki przy dźwiękach muzyki. Maluszkom bardzo podobał się przygotowany dla nich tor przeszkód . Kolorowa kładka zachęcała do ćwiczeń rozwijających zmysł równowagi.   Podzielone na dwie grupy; chłopców i dziewczynek cierpliwie oczekiwały na swoją kolej. Oklaskami nagradzały „występy” swoich kolegów. Ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów do ćwiczeń sprawiły im dużo radości.