Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
sobota, 11 marzec 2023 20:00

"Pieczemy Pizzę" - warsztaty kulinarne z rodzicami u Pszczółek

„Pieczemy pizzę” – warsztaty kulinarne z rodzicami u Pszczółek

W czwartek 9 marca grupę pszczółek odwiedzili rodzice Kornelki. W ramach realizacji zadań związanych z poznawaniem różnorodnych zawodów, mieliśmy okazję poznać zawód kucharza, który wykonuje tata Kornelki. Nasze małe pszczółki również wcieliły się w role małych kucharzy. Każdy przedszkolak otrzymał czapkę kucharza i fartuszek. Następnie  Pan Sergiusz  opowiedział dzieciom z jakich produktów i w jaki sposób wyrobić ciasto na pizzę oraz zaprezentował warzywa, z których można komponować swoją pizzę. Dzieci dostały małe kulki ciasta, które samodzielnie wałkowały i próbowały uformować w kształt koła. Każdy przedszkolak uformował swoją pizzę, którą później dekorował wybierając swoje ulubione składniki. Pod czujnym okiem mamy Kornelki – pani Mileny i pana Sergiusza, powstały ciekawe kompozycję wykonane z szynki, sera, papryki, kukurydzy, pomidorków, pieczarek, sałat. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu, pizze zostały wsadzone do pieca i upieczone. Na koniec wszystkie przedszkolaki zasiadały do wspólnego stołu, aby zjeść przygotowane przez siebie pizze. Pszczółki poczęstowały również przygotowanym przysmakiem panią Dyrektor i panie. Wszystkim bardzo smakowało. Dla dzieci była to fascynująca podróż do świata smaków i kolorów. Dzięki zabawie  w gotowanie dzieci miały możliwość czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy za samodzielne wykonanie pizzy. Serdecznie dziękujemy rodzicom Kornelki za przyjęcie naszego zaproszenia,  za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowanie warsztatów. Dzieci były zachwycone spotkaniem a pizza, którą sami przygotowali była najlepszą pizza na świecie. Dziękujemy.