Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
niedziela, 12 marzec 2023 13:21

Delfinki w salonie fryzjerskim

Jak wygląda salon fryzjerski? Czym zajmuje się fryzjer? Jakie akcesoria są  mu potrzebne? Na te pytania odpowiedzi szukały starszaki z grupy Delfinków, które w środę 8 marca odwiedziły Salon Fryzur Magic. Pani Ewelina Rogala oprowadziła dzieci po salonie, opowiedziała o swojej pracy,  pokazała dzieciom przybory i urządzenia fryzjerskie wykorzystywane podczas pracy: suszarki, nożyczki, szczotki i grzebienie oraz szampony, płyny i lakiery do włosów. Dzieci mogły dowiedzieć się też jakim zabiegom fryzjerskim poddawane są włosy : farbowanie, strzyżenie, mycie, czesanie. Każdy starszak mógł zająć miejsce w fotelu fryzjerskim. Popularnością cieszył się fotel z myjką – takiego nikt nie ma w domu. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane słodkościami oraz złożyły pani Ewelinie życzenia z okazji Dnia Kobiet . Każde dziecko wróciło do przedszkola zadowolone i radosne nie mogąc doczekać się zabawy w kąciku fryzjerskim.  Serdecznie dziękujemy za  poświęcony czas i zaproszenie do swojego zakładu.