Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
środa, 15 marzec 2023 14:34

Poznajemy zawód - indendent

Poznajemy zawód – indendent i robimy zdrowe kanapki

W czwartek 9 marca grupę Tygryski odwiedziła Pani Dorotka aby opowiedzieć o swojej pracy. Na początku dzieci dowiedziały się na czy polega praca na stanowisku intendenta. Następnie wysłuchały opowiadania „O Kacprze niejadku i cudownym lekarstwie”, które zachęcało do jedzenia warzyw, owoców oraz zdrowego odżywiania. Tygryski poznały wybrane produkty, które są często wykorzystywane do przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków w przedszkolu. Dowiedziały się co to jest piramida zdrowia i dlaczego jest tak ważna dla naszego organizmu. Następnie zadaniem przedszkolaków było rozpoznać, posegregować na tackach różne produkty spożywcze i oddzielając produkty niezdrowe. Pani Dorotka przygotowała również dla dzieci grę dydaktyczną „Piramida zdrowego żywienia”, którą  wspólnie udało się ułożyć. Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek. Dziękujemy Pani Dorotce za przeprowadzenie ciekawych zajęć o swojej pracy oraz zachęcaniu najmłodszych do próbowania nowych smaków i jedzenia tego co zdrowe. Dziękujemy również rodzicom za przyniesione produkty na zajęcia praktyczne.