Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech
piątek, 17 marzec 2023 15:02

Smerfy sadzą cebulę

Smerfy sadzą cebulę

W czwartek 16.03 2023 r. przedszkolaki z grupy V ,,Smerfy” spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Na początku dzieci zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie na nie świeciło, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!