Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
wtorek, 21 marzec 2023 18:48

Powitanie wiosny 21.03.23r.

Powitanie WIOSNY

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się powitanie wiosny. Cała społeczność przedszkolna pojawiła się na sali gimnastycznej, która zamieniła się w kolorową łąkę. Wszystkie grupy ubrane były w barwne wiosenne stroje, wśród których nie zabrakło: kwiatków, ptaszków, pszczółek, biedronek, motylków, niedźwiadków, żabek oraz słoneczka, tęczy i wielu innych symboli nowej pory roku. Na początku pożegnaliśmy kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Następnie rozpoczął się „Koncert dla Wiosny”. Nasze przedszkolaki zaprezentowały inscenizacje piosenek, oraz śpiew i taniec o tematyce wiosennej. Wszystkim występom bacznie przyglądała się pani wiosna, która była zachwycona prezentacjami muzycznymi wszystkich przedszkolaków. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą rozwiązując zagadki o zwiastunach wiosny. Nowa pora roku nagrodziła wszystkie grupy pamiątkowymi medalami. Tradycyjnie wyruszyliśmy również w barwnym korowodzie z Marzanną i kolorowymi wiosennymi gaikami, by uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. W podziękowaniu za miłe przyjęcie pani wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa oraz trawy.