Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
sobota, 25 marzec 2023 19:00

Wiosenny ogródek w grupie Żabek

Wiosna, ach to ty... Żabki zakładają zielony ogródek w sali.

W naszym przedszkolu na dobre zagościła wiosna, dlatego ,,Żabki” zajęły się urządzaniem „Wiosennego Kącika Przyrody”. Wiosna to doskonała pora roku, aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy dzieci poznały warunki potrzebne do wzrostu roślin, poznały również budowę kwiatów. Następnie zgromadziliśmy potrzebne przybory, pojemniki, doniczki, ziemię i nasionka i rozpoczęliśmy pracę. Na zakończenie dzieci dumne z wykonanej pracy zaniosły doniczki ze swoimi roślinkami do przygotowanego kącika przyrody, w którym będą mogły obserwować efekty swojej pracy.