Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
niedziela, 26 marzec 2023 21:33

Starszaki w bibliotece

Starszaki odwiedziły bibliotekę

Skrzaty z grupy starszaków 24- go marca wybrały się na wycieczkę do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie. Pani Ilona opowiedziała i pokazała starszakom, jak wygląda karta czytelnika oraz przedstawiła zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki miały okazję poznać różne pomieszczenia biblioteki - wypożyczalnie i czytelnie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych oraz ich funkcje. Wiele radości sprawiła najmłodszym dziecięca czytelnia w której każdy znalazł sposób na spędzenie wolnego czasu. Były bajki z odgłosami zwierząt, książeczki o zwierzętach egzotycznych w ciekawej przestrzennej formie. Dzieci miały możliwość pobawić się maskotkami, oglądać książki czy kolorować obrazki. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się gry planszowe oraz edukacyjne, po które chętnie sięgały. Na koniec wizyty Skrzaty zaśpiewały Pani Ilonce piosenkę o książeczkach, którą uczyły się w ostatnim tygodniu na zajęciach. Przedszkolaki jednogłośnie obiecały ponownie odwiedzić bibliotekę i stać się pełnoprawnymi jej czytelnikami, gdyż wizyta sprawiła im wiele radości. Zadowolone wróciły do przedszkola z pamiątkowymi zakładkami, które otrzymały jako początek ich przygody z książką.